Futurystyczne siedziby internetowych gigantów

Budochwalstwo
Budowane w Dolinie Krzemowej kwatery główne informatycznych potentatów – Facebooka, Google i Apple – będą czymś więcej niż najbardziej futurystycznymi i rewolucyjnymi biurowcami świata. To fortece w wojnie o wizerunek.
Wizualizacja Apple Campus 2 – przeszklony torus, otaczający zalesiony dziedziniec, całkowicie samowystarczalny energetycznie.
materiały prasowe

Wizualizacja Apple Campus 2 – przeszklony torus, otaczający zalesiony dziedziniec, całkowicie samowystarczalny energetycznie.

Wbrew temu, o czym przekonuje świat, Mark Zuckerberg nie uważa Facebooka za dobre narzędzie do pracy zespołowej. Nowa siedziba jego firmy będzie urządzona tak, by wszyscy w okolicy mogli szybko złapać ze sobą wzrokowy kontakt, krzyknąć coś do siebie. Bo w gruncie rzeczy szef Facebooka doskonale zdaje sobie sprawę, że jego serwis to świetna wirtualna kawiarenka do plotek, ale gdy trzeba coś wspólnie zrobić, nic nie zastąpi prawdziwej relacji twarzą w twarz.

Facebook West powstaje w Menlo Park nad Zatoką San Francisco, po drugiej stronie autostrady, gdzie znajduje się obecna kwatera główna Zuckerberga, Facebook East.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj