Nowy trend na rynku: aplikacja do swatania

Sparowani na Krzesiwie
Gra idzie o serduszko. Jeżeli pojawi się na ekranie, oznacza to przejście na wyższy poziom: rozmowy. Z prawdziwą osobą, która na dodatek jest gdzieś w okolicy. Tak działa Tinder – swatka XXI w.
Tinder – „Tak jak w życiu, tylko lepiej”.
Bernhard Lang/Getty Images

Tinder – „Tak jak w życiu, tylko lepiej”.

Najpierw trzeba poświęcić trochę czasu na przeglądanie talii zdjęć i odhaczanie po kolei: „serduszko”, „krzyżyk” lub przesuwanie w prawo na „tak” i w lewo na „nie”. Wszystko w zależności od gustu, zainteresowań, krótkiego opisu czy wspólnych znajomych – powiązanie z Facebookiem ma gwarantować bezpieczeństwo i realność użytkowników. Osoba obdarowana serduszkiem o tym nie wie, ale jeżeli sama, przeglądając zdjęcia, natrafi na nasz profil i też go polubi, to oboje dostaniemy komunikat o utworzeniu pary i od tej pory możemy się porozumiewać na wewnętrznym komunikatorze.

Tinder (Krzesiwo) to aplikacja na smartfony, lokalizująca innych użytkowników w okolicy. Zasięg ustalamy sami: od 1 do 100 km. Cel? Konwersacja, flirt, randka albo sam seks, wszystko zależy od zainteresowań osób zaangażowanych. Jednak twórcy aplikacji zastrzegają, że nie jest ona tym samym co działający na podobnych zasadach Grindr, którego główną misją jest ułatwienie znalezienia partnera na jedną noc wśród społeczności gejowskich. Przerzucanie zdjęć w lewo lub w prawo przychodzi bardzo naturalnie, w dodatku to miły zabijacz czasu na przystanku autobusowym albo na nudnej konferencji. Nie ma jednak miejsca na wahania: odrzucone profile znikają na zawsze i nie ma już do nich powrotu.

Cześć, ładna jesteś

W tygodniku „Time” szef projektu Sean Rad mówił: „Ludzie nie używają Tindera, bo szukają czegoś specjalnego.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną