Ludzie i style

Latynoska pasja pokazuje zęby

Piłkarska loża POLITYKI

Loża Komentatorów POLITYKI, która spotkała się tym razem w składzie (na fot. od góry, od lewej): Sławomir Mizerski, Janusz Zaorski, Mariusz Walter, Mariusz Czubaj, Tomasz Wołek. Loża Komentatorów POLITYKI, która spotkała się tym razem w składzie (na fot. od góry, od lewej): Sławomir Mizerski, Janusz Zaorski, Mariusz Walter, Mariusz Czubaj, Tomasz Wołek. Leszek Zych / Polityka
Turniej wkroczył w fazę pucharową. Przegrywający odpada. Na szczęście nie sprawdziły się obawy, że w tej fazie gra może siąść.

POLITYKA: Pierwsze mecze pucharowe nie zawiodły naszych oczekiwań i pokazały, że Latynosi są nadal w natarciu. Chociaż wydaje się, że Brazylijczycy mimo wyeliminowania Chile ciągle „nie odpalili”.

Wołek: Przeszli psim swędem, bo to Chile było drużyną lepiej zorganizowaną. Brazylia ma strasznie nierówny skład, ponieważ Neymar, który ciągnie całą grę zespołu, nie ma dostatecznego wsparcia w przodzie. Ten Fred, w którego ślepo wierzy trener Scolari, to jest facet od stania, z kolei Hulk wyglądający jak ciężarowiec przewraca się przy każdej okazji, co jest przedziwnym fenomenem.

Polityka 27.2014 (2965) z dnia 01.07.2014; Loża Mundialu 2014; s. 92
Oryginalny tytuł tekstu: "Latynoska pasja pokazuje zęby"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021