Ludzie i style

Przyjedźcie i zobaczcie

Polemika z tekstem Ziemowita Szczerka: „Ujście Odry: jedyna polska kolonia”

Polityka
Tekst Ziemowita Szczerka „Ujście Odry: Jedyna polska kolonia” (POLITYKA 33) – będący jego autorską, miejscami ironiczną, a czasem gorzką obserwacją – poruszył i obruszył niektórych naszych czytelników. Oto ich głosy polemiczne.

Jeżeli miał być to „Półprzewodnik POLITYKI” mający zachęcić do zwiedzania pięknej ziemi szczecińskiej, to raczej panu Szczerkowi nie wyszło. Czytając ten artykuł, odniosłem wrażenie, że:

• Jest pisany na zlecenie Bund der Vertriebenen (Związek Wypędzonych w Niemczech) kierowanego przez Erikę Steinbach, gdyż jedynym i głównym celem było pokazanie brzydoty tej części Polski i wykazanie, że Polacy nie umieją zarządzać tymi terenami.

• Pan Szczerek nigdy w te tereny nie zaglądnął, a swój artykuł oparł na informacjach rodem z wczesnego PRL.

Polityka 38.2014 (2976) z dnia 16.09.2014; Ludzie i style; s. 106
Oryginalny tytuł tekstu: "Przyjedźcie i zobaczcie"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Zaszczepieni też chorują. Dlaczego trzecia dawka jest niezbędna?

Coraz więcej osób wątpi w szczepionki przeciwko covid, skoro nawet po trzech dawkach przytrafia im się zakażenie. Czy zatem decyzję o szczepieniu przypominającym lepiej odłożyć do czasu, aż pojawią się skuteczniejsze preparaty?

Paweł Walewski
04.12.2021