Ludzie i style

Śliska sztanga

Śliskie ciężary prezesa Kołeckiego

Jeszcze będąc sztangistą, Kołecki na wylot poznał dopingową procedurę oraz furtki, które trzeba otworzyć, żeby oczyścić się z zarzutów. Jeszcze będąc sztangistą, Kołecki na wylot poznał dopingową procedurę oraz furtki, które trzeba otworzyć, żeby oczyścić się z zarzutów. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta
Kłopotliwe pytania o doping co jakiś czas wracają do Szymona Kołeckiego. Odpowiadał na nie jako zawodnik, a teraz odpowiada jako prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów.
Drugi – w Pekinie – przyjemnie zaskoczył, bo pojechał tam trochę z marszu, po długim leczeniu kolejnej z ciężkich kontuzji.Xinhua/Photoshot/Reporter/EAST NEWS Drugi – w Pekinie – przyjemnie zaskoczył, bo pojechał tam trochę z marszu, po długim leczeniu kolejnej z ciężkich kontuzji.

Nieszczęścia chodzą parami. Nie dość, że z mistrzostw świata w Ałmatach Polacy wrócili bez medalu (pierwszy raz od dziewięciu lat), to na dodatek w ostatnich tygodniach za polskimi ciężarami ciągnie się dopingowy smród. Co jakiś czas wypływają nowe sprawy, mnożą się wątpliwości, jak również oskarżenia o przymykanie prezesowskiego oka na szprycujących się zawodników. Tymczasem za kilka tygodni wygasa umowa z Anwilem, głównym sponsorem PZPC, ściągniętym właśnie przez Szymona Kołeckiego.

Polityka 48.2014 (2986) z dnia 25.11.2014; Ludzie i style; s. 116
Oryginalny tytuł tekstu: "Śliska sztanga"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Small talk zaczął być źródłem stresu

Dr Marzena Cypryańska-Nezlek o tym, dlaczego pogawędka o pogodzie straciła miłą neutralność i zaczęła wywoływać napięcie.

Katarzyna Kazimierowska
07.07.2020