Ludzie i style

Ciała i dusze

Nowy film Szumowskiej doceniony w Berlinie

Tym razem Małgorzata Szumowska okazała się najlepszą reżyserką. Tym razem Małgorzata Szumowska okazała się najlepszą reżyserką. Tim Brakemeier/Pool/Reuters / Forum
Jedną z głównych nagród festiwalu w Berlinie – Srebrnego Niedźwiedzia za reżyserię – dostał nowy film Małgorzaty Szumowskiej. Mamy nowe polskie nazwisko liczące się w europejskim kinie.
materiały prasowe

Na obecny sukces Szumowska uczciwie zapracowała, co widać najlepiej, kiedy porównamy jej pierwsze filmy z ostatnimi. Reżyserka wciąż eksperymentuje, szuka tematów ważnych, choć nie z pierwszych stron gazet. Jej filmy dzieją się w Polsce, ale zarazem wszędzie, nie ma więc najmniejszych problemów z dotarciem do zagranicznego widza. Proponuje kino odważne, nonkonformistyczne, zachowując jednocześnie pewien typ luzactwa, który sprawia, że nie można jej posądzić o ideologiczne zacietrzewienie.

Polityka 8.2015 (2997) z dnia 17.02.2015; Ludzie i style; s. 92
Oryginalny tytuł tekstu: "Ciała i dusze"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Prof. Ewa Łętowska o sztuce godzenia się z nieuniknionym i przemijaniu

Prof. Ewa Łętowska o przemijaniu i przygotowaniach do śmierci. I o tym, co nas jeszcze w Polsce może czekać.

Violetta Krasnowska
08.12.2021