Ludzie i style

Bramka rodzinna

Bartłomiej Drągowski: kolejna nadzieja polskiego futbolu

Na szczęście dla Bartka w Jagiellonii pojawili się trenerzy z nowego pokolenia, jeszcze niedawno piłkarze, którzy przytomnie zauważyli, że na odmładzaniu zespołu poziom raczej nie ucierpi. Na szczęście dla Bartka w Jagiellonii pojawili się trenerzy z nowego pokolenia, jeszcze niedawno piłkarze, którzy przytomnie zauważyli, że na odmładzaniu zespołu poziom raczej nie ucierpi. Marcin Onufryjuk / Agencja Gazeta
Bartłomiej Drągowski, nastoletni bramkarz Jagiellonii Białystok, w ciągu kilku miesięcy zrobił się za duży na polską ligę. Pomysł na karierę powstał w rodzinie.
Drągowski senior i wszyscy w klubie święcie wierzą, że Bartek może być jeszcze lepszy.Łukasz Grochala/Cyfrasport/Newspix.pl Drągowski senior i wszyscy w klubie święcie wierzą, że Bartek może być jeszcze lepszy.

Jeszcze ubiegłego lata nawet w rodzinnym Białymstoku znany był tylko w wąskim gronie zatwardziałych sympatyków Jagiellonii, a niedawno na gali Ekstraklasy odebrał nagrody dla najlepszego bramkarza i największego odkrycia minionej edycji rozgrywek. To był początek czerwca, a równolegle z sezonem piłkarskim niespełna 18-letni Bartek zamknął sezon szkolny – jako uprzywilejowany, objęty indywidualnym tokiem nauczania. – Bez uszczerbku w ocenach, bo jeśli chodzi o średnią, był w tym roku chyba szósty w klasie – informuje tata bramkarza Dariusz.

Polityka 26.2015 (3015) z dnia 23.06.2015; Ludzie i style; s. 100
Oryginalny tytuł tekstu: "Bramka rodzinna"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Zaszczepieni też chorują. Dlaczego trzecia dawka jest niezbędna?

Coraz więcej osób wątpi w szczepionki przeciwko covid, skoro nawet po trzech dawkach przytrafia im się zakażenie. Czy zatem decyzję o szczepieniu przypominającym lepiej odłożyć do czasu, aż pojawią się skuteczniejsze preparaty?

Paweł Walewski
04.12.2021