Ludzie i style

Nadludzie

Tour de France od kulis

Didi Senft, znany jako El Diabolo, samozwańcza maskotka Tour de France. Naoczny świadek wyścigu od 1993 r. Didi Senft, znany jako El Diabolo, samozwańcza maskotka Tour de France. Naoczny świadek wyścigu od 1993 r. Eric Gaillard/Reuters / Forum
Dopiero przy bliższym spotkaniu z Tour de France widać, skąd się bierze legenda tego wyścigu i dlaczego budzi on takie emocje.
Wielki start. Pierwszy etap wyścigu. Utrecht.Sebastian ter Burg/Wikipedia Wielki start. Pierwszy etap wyścigu. Utrecht.

Artykuł ukazał się w tygodniku „Polityka” w lipcu 2015 r.

Wyglądają jak klony różniące się tylko wzrostem. Spaleni słońcem, ze spierzchniętymi ustami, schodzącą tu i tam skórą i zmęczeniem ukrytym za okularami przeciwsłonecznymi. W stanie skupienia niepasującym do pstrokacizny, którą mają na sobie. Uosobienia anatomicznej skrajności: od pasa w górę żylaści, za to nogi mogliby prezentować na praktycznych zajęciach z budowy ludzkiego mięśnia. W niektórych przypadkach – patologii w budowie.

Polityka 30.2015 (3019) z dnia 21.07.2015; Ludzie i style; s. 92
Oryginalny tytuł tekstu: "Nadludzie"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Sinéad O’Connor: historia zniszczonej kariery

W dzisiejszej gorącej debacie o „kulturze unieważniania” warto pamiętać o historii. Książkowe wspomnienia Sinéad O’Connor nie pozostawiają wątpliwości, że ją unieważniono całkiem skutecznie.

Bartek Chaciński
20.07.2021