Ludzie i style

Wykolejorz

Lech Poznań – mistrz porażek

Maciej Skorża nie potrafił wytłumaczyć piłkarzom Lecha, dlaczego przegrywają. I już go w klubie nie ma. Maciej Skorża nie potrafił wytłumaczyć piłkarzom Lecha, dlaczego przegrywają. I już go w klubie nie ma. Georgios Kefalas/EPA / PAP
Lech Poznań wylądował na dnie tabeli Ekstraklasy. A niespełna pół roku temu ten sam trener i ci sami piłkarze zostali mistrzami Polski.
Kibice chcieliby wiedzieć, jak długo piłkarze Lecha będą się uodparniać na boiskowy stres.Jerzy Pawleta/Forum Kibice chcieliby wiedzieć, jak długo piłkarze Lecha będą się uodparniać na boiskowy stres.

Pięć punktów na 33 możliwe do zdobycia, ostatnie miejsce w tabeli, porażka za porażką – ostatnio 2:5 z Cracovią, po kabaretowych błędach obrony i bramkarza. Z Lecha drwi cała futbolowa Polska, przez internet przetacza się lawina memów, a niedawno propozycję sparingu – na przełamanie złej passy – złożyła piłkarzom mistrza kraju A-klasowa drużyna Sucharów Suchy Las. Z zastrzeżeniem, że każde zwycięstwo Lecha różnicą mniej niż pięciu bramek oznacza konieczność spełnienia przez piłkarzy z Poznania twardych warunków: skrzynka piwa, zaproszenie Sucharów na mecz do Poznania, prośba o lajki dla facebookowego profilu Sucharów.

Polityka 42.2015 (3031) z dnia 13.10.2015; Ludzie i style; s. 100
Oryginalny tytuł tekstu: "Wykolejorz"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021