Ludzie i style

Blatter Bis

Czarne chmury nad Michelem Platinim

Szef UEFA Michel Platini podczas konferencji w Dubaju Szef UEFA Michel Platini podczas konferencji w Dubaju Marwan Naamani/AFP / EAST NEWS
Michel Platini miał wjechać do FIFA na białym koniu. Ale ostatnio coraz bardziej przypomina oskarżanego o afery prezesa tej organizacji Seppa Blattera.
1984 r., Michel Platini z pucharem mistrzostw Europy. Dziś wizerunek uwikłanego działacza zaczyna przysłaniać jego dawną piłkarską legendę.AFP/EAST NEWS 1984 r., Michel Platini z pucharem mistrzostw Europy. Dziś wizerunek uwikłanego działacza zaczyna przysłaniać jego dawną piłkarską legendę.

Na październik Platini zaplanował tournée wyborcze po pięciu kontynentach. Gdzieś po drodze chciał ogłosić swój manifest programowy, którego próbkę dał w liście wysłanym do wszystkich 209 federacji na świecie. Było tam o zwycięstwie potrzeb wielkiej futbolowej rodziny nad osobistymi, o poczuciu misji wywołanej powszechnym poparciem jego kandydatury i inne tego rodzaju wyborcze dyrdymały.

Mógł sobie na nie pozwolić, bo przysypany lawiną skandali Sepp Blatter wreszcie zadeklarował oderwanie się od stołka, a wśród jego potencjalnych następców zagadka goniła zagadkę.

Polityka 44.2015 (3033) z dnia 27.10.2015; Ludzie i style; s. 96
Oryginalny tytuł tekstu: "Blatter Bis"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Zaszczepieni też chorują. Dlaczego trzecia dawka jest niezbędna?

Coraz więcej osób wątpi w szczepionki przeciwko covid, skoro nawet po trzech dawkach przytrafia im się zakażenie. Czy zatem decyzję o szczepieniu przypominającym lepiej odłożyć do czasu, aż pojawią się skuteczniejsze preparaty?

Paweł Walewski
04.12.2021