Ludzie i style

Lot w ciemno

Klimek Murańka – jak skakać, kiedy prawie się nie widzi

Klimek Murańka patrzy w przód z optymizmem, choć klika lat temu był bliski utraty wzroku. Klimek Murańka patrzy w przód z optymizmem, choć klika lat temu był bliski utraty wzroku. Peter Rinderer/EXPA / Newspix.pl
Klimek Murańka skakał na nartach, mimo że prawie całkiem stracił wzrok. Mówi, że skakał tylko dzięki intuicji. Oraz przez własną głupotę.
Klimek Murańka w austriackim Bad Mitterndorf, styczeń 2016 r.Expa/Newspix.pl Klimek Murańka w austriackim Bad Mitterndorf, styczeń 2016 r.

Przed pucharowymi konkursami na Wielkiej Krokwi w Zakopanem Klimek Murańka nie trenował zbyt intensywnie. Jego skoki wskazywały na zadowalającą stabilność, więc trener Łukasz Kruczek dał mu wolne, skupiając się na pracy z pozostałymi, którzy mają kłopoty od początku sezonu.

Dobrych treningów nie udało się jednak przełożyć na dobre kwalifikacje. Murańka zawalił w nich swój skok i w zakopiańskich konkursach w ogóle nie wystąpił. Mimo to, w ogólnej mizerii prezentowanej w obecnym sezonie przez podopiecznych trenera Łukasza Kruczka, stara się znaleźć jasne strony i recytuje typową dla poszukujących zaginionej formy skoczków mantrę o tym, że podczas ostatnich spokojnych treningów wreszcie miał czas zdiagnozować problemy, poukładać technikę, spróbować nowych rozwiązań, a teraz pozostaje tylko przełożyć tę dobrą zmianę na zawody.

Polityka 5.2016 (3044) z dnia 26.01.2016; Ludzie i style; s. 92
Oryginalny tytuł tekstu: "Lot w ciemno"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Dramat dzieci z wrodzonymi wadami

Co roku rodzi się ponad 2 tys. dzieci z głębokimi wadami. Ich rodziców czasem trzeba zastąpić lub im pomóc. Lecz nie ma kto tego zrobić.

Agnieszka Sowa
01.11.2016