Ludzie i style

Przestrzenie w cenie

Nowa moda na miejskie place

Plac Europejski – osobliwa hybryda placu i parku, którą Belgowie zaprojektowali w najdrobniejszych szczegółach z myślą o warszawiakach Plac Europejski – osobliwa hybryda placu i parku, którą Belgowie zaprojektowali w najdrobniejszych szczegółach z myślą o warszawiakach Ghelamco
Już wkrótce zostanie otwarty w Warszawie miejski plac – pierwszy od czasów odbudowy stolicy zaprojektowany i stworzony od zera. Powstał nie na zlecenie ratusza, ale jako kaprys prywatnego inwestora.
Widok z Placu na pobliskie wieżowce.Ghelamco Widok z Placu na pobliskie wieżowce.

Nowy plac będzie nosił, dziś bardziej ryzykowną niż jeszcze rok temu, nazwę plac Europejski. Znajduje się w odległości zaledwie kilkudziesięciu metrów od stacji metra Rondo Daszyńskiego, niemal w centrum miasta. Jest elementem większego kompleksu biurowego, w skład którego wchodzi jeszcze efektowny 220-metrowy wieżowiec Warsaw Spire oraz dwa mniejsze budynki.

Plac Europejski otwiera się na cztery różne ulice i stwarza w tej części stolicy zupełnie nową urbanistyczną jakość.

Polityka 7.2016 (3046) z dnia 09.02.2016; Ludzie i style; s. 88
Oryginalny tytuł tekstu: "Przestrzenie w cenie"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Dramat zwierząt w przygranicznej strefie

Nikt naprawdę nie wie, ile zwierząt ginie na granicy polsko-białoruskiej. Ani też jak będą się rozmnażać, gdy ich ścieżki godowe zostaną przecięte murem. Ani na jakich zasadach strzelać będą w tym rejonie myśliwi, którzy już się szykują „na granicę”.

Agnieszka Sowa
25.10.2021