Ludzie i style

Ania się nie kłania

Andżelika Kerber, zdolniejsza koleżanka Agnieszki Radwańskiej

Andżelika Kerber Andżelika Kerber Bai Xue/Xinhua/Photoshot / Reporter
Tenisowa Polska ustala stopień swojego udziału w wielkoszlemowym triumfie Andżeliki Kerber. Trochę na pociechę po kolejnej przegranej Agnieszki Radwańskiej.
Agnieszka RadwańskaJason Reed/Reuters/Forum Agnieszka Radwańska

Przez nieco ponad dobę po zwycięstwie w Australian Open Andżelika Kerber, w gronie przyjaciół zwana po prostu Anią, była trochę bardziej polska. Wylądowawszy na poznańskim lotnisku Ławica udzieliła kilku okolicznościowych wywiadów całkiem zgrabną polszczyzną, wzbogaconą o charakterystycznie wibrujące niemieckie „r”. Następnie udała się do rodzinnego Puszczykowa świętować sukces w wąskim gronie najbliższych i przyjaciół. Zjadła pierogi babci Marii, na korcie udzieliła ekskluzywnego wywiadu regionalnemu oddziałowi telewizji publicznej, podczas którego jeszcze raz powtórzyła, że zdobyła tytuł dzięki determinacji i wierze w siebie niezmąconej obecnością po drugiej stronie siatki Sereny Williams, która przeważnie takie finały wygrywa (22 tytuły).

Polityka 7.2016 (3046) z dnia 09.02.2016; Ludzie i style; s. 91
Oryginalny tytuł tekstu: "Ania się nie kłania"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Świat

Wielka Brytania była liderem szczepień. Więc co poszło nie tak?

Chociaż szczepi się rekordowo wielu młodych i rozważane jest wprowadzenie nakazu kłucia pracowników domów opieki, to wirus nie ustępuje. Wariant delta się szerzy, a Boris Johnson znów jest w ogniu krytyki.

Mateusz Mazzini
19.06.2021