Ludzie i style

Ania się nie kłania

Andżelika Kerber, zdolniejsza koleżanka Agnieszki Radwańskiej

Andżelika Kerber Andżelika Kerber Bai Xue/Xinhua/Photoshot / Reporter
Tenisowa Polska ustala stopień swojego udziału w wielkoszlemowym triumfie Andżeliki Kerber. Trochę na pociechę po kolejnej przegranej Agnieszki Radwańskiej.
Agnieszka RadwańskaJason Reed/Reuters/Forum Agnieszka Radwańska

Przez nieco ponad dobę po zwycięstwie w Australian Open Andżelika Kerber, w gronie przyjaciół zwana po prostu Anią, była trochę bardziej polska. Wylądowawszy na poznańskim lotnisku Ławica udzieliła kilku okolicznościowych wywiadów całkiem zgrabną polszczyzną, wzbogaconą o charakterystycznie wibrujące niemieckie „r”. Następnie udała się do rodzinnego Puszczykowa świętować sukces w wąskim gronie najbliższych i przyjaciół. Zjadła pierogi babci Marii, na korcie udzieliła ekskluzywnego wywiadu regionalnemu oddziałowi telewizji publicznej, podczas którego jeszcze raz powtórzyła, że zdobyła tytuł dzięki determinacji i wierze w siebie niezmąconej obecnością po drugiej stronie siatki Sereny Williams, która przeważnie takie finały wygrywa (22 tytuły).

Polityka 7.2016 (3046) z dnia 09.02.2016; Ludzie i style; s. 91
Oryginalny tytuł tekstu: "Ania się nie kłania"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Jacek Pasik, brat skazanej za zabójstwo w butiku Ultimo, o pomyłce sądowej

16 grudnia 1997 r. w podziemiach butiku Ultimo przy Nowym Świecie w Warszawie zastrzelono mężczyznę i postrzelono kobietę, która cudem przeżyła. Postrzelona pracowała w tym butiku. Zastrzelony był jej mężem, nie miał nic wspólnego ze sklepem, ale tego dnia przyjechał po żonę do pracy i czekał, aż skończy liczyć utarg, żeby ją odwieźć do domu.

Martyna Bunda
23.01.2021