Ludzie i style

Agent 001

Jorge Mendes: menadżer piłkarskich gwiazd

Jorge Mendes - od pięciu lat wciąż najlepszy menedżer piłkarski na świecie Jorge Mendes - od pięciu lat wciąż najlepszy menedżer piłkarski na świecie AFP / EAST NEWS
Nazywa się Mendes, Jorge Mendes. Podsuwa bogatym klubom piłkarskim gwiazdy tak skutecznie, że sam stał się gwiazdą.
Perłą w koronie Mendesa jest ten, który nie jest na sprzedaż, czyli Cristiano Ronaldo.Reuters/Forum Perłą w koronie Mendesa jest ten, który nie jest na sprzedaż, czyli Cristiano Ronaldo.

Jeśli cena nie gra roli, to wiadomo, że on tam będzie. Ostatnio w Chinach, bo tamtejsi milionerzy odkryli sprawdzony sposób na trwonienie własnych fortun i bez opamiętania zasysają głośne nazwiska z europejskiego rynku. Jacksona Martineza, kolumbijskiego napastnika ze stajni Mendesa, kupili właśnie za 42 mln euro.

Z Chińczykami u boku – niedawno sprzedał 20 proc. udziałów w swojej agencji GestiFute spółce kontrolowanej przez Guo Guangchanga, 11.

Polityka 9.2016 (3048) z dnia 23.02.2016; Ludzie i style; s. 90
Oryginalny tytuł tekstu: "Agent 001"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Homofobusy jeżdżą po polskich miastach. Szokują i wykluczają

Homofobusy rozpowszechniają nieprawdziwe informacje na temat osób LGBT. To akcja Fundacji Pro-Prawo do Życia, która wbrew nazwie odmawia osobom nieheteroseksualnym prawa do wolnego od dyskryminacji życia w Polsce.

Agata Szczerbiak
17.07.2020