Ludzie i style

Krótka historia o tym, jak DiCaprio Oscara odbierał

Twitter
W prześmiewczych fotomontażach i niewinnych ilustracjach jest jednak duża doza życzliwości. Nawet w tym 15-sekundowym filmie bez szczęśliwszego zakończenia.

Leonardo DiCaprio był w sumie sześciokrotnie nominowany do Oscara – i za szóstym razem wreszcie się go doczekał. Nagrodę odebrał za pierwszoplanową rolę męską w filmie „Zjawa” w reżyserii Alejandro González Iñárritu. Zagrał Hugh Glassa, który szuka zemsty na kompanach. Co prawda niektórzy siecowi recenzenci donoszą, że najlepszy w filmie był raczej niedźwiedź, a streszczając fabułę, zamykają się w dwu słowach: „wędrówki Leonarda”.

Nie brak jednak entuzjastów, w tym tych najważniejszych – członków Akademii Filmowej. „To ty jesteś »Zjawą«” – powiedział w stronę Leonarda Iñárritu, gdy odbierał statuetkę za reżyserię. Do pełni szczęścia zabrakło zapewne Oscara dla najlepszego filmu – to trofeum zabrali jednak do domów twórcy dramatu „Spotlight”.

Nominowany czy nie – DiCaprio od lat był bohaterem oscarowych ceremonii. Jako ten, który nigdy go nie otrzymał. Teraz jest bohaterem ze statuetką, mocno dopingowanym przez Kate Winslet (wzruszonej podczas gali równie mocno co on) i, zdawałoby się, przez cały internet.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną