Ludzie i style

Krótka historia o tym, jak DiCaprio Oscara odbierał

Twitter
W prześmiewczych fotomontażach i niewinnych ilustracjach jest jednak duża doza życzliwości. Nawet w tym 15-sekundowym filmie bez szczęśliwszego zakończenia.

Leonardo DiCaprio był w sumie sześciokrotnie nominowany do Oscara – i za szóstym razem wreszcie się go doczekał. Nagrodę odebrał za pierwszoplanową rolę męską w filmie „Zjawa” w reżyserii Alejandro González Iñárritu. Zagrał Hugh Glassa, który szuka zemsty na kompanach. Co prawda niektórzy siecowi recenzenci donoszą, że najlepszy w filmie był raczej niedźwiedź, a streszczając fabułę, zamykają się w dwu słowach: „wędrówki Leonarda”.

Nie brak jednak entuzjastów, w tym tych najważniejszych – członków Akademii Filmowej. „To ty jesteś »Zjawą«” – powiedział w stronę Leonarda Iñárritu, gdy odbierał statuetkę za reżyserię. Do pełni szczęścia zabrakło zapewne Oscara dla najlepszego filmu – to trofeum zabrali jednak do domów twórcy dramatu „Spotlight”.

Nominowany czy nie – DiCaprio od lat był bohaterem oscarowych ceremonii. Jako ten, który nigdy go nie otrzymał. Teraz jest bohaterem ze statuetką, mocno dopingowanym przez Kate Winslet (wzruszonej podczas gali równie mocno co on) i, zdawałoby się, przez cały internet.

Reklama

Czytaj także

Nauka

Autorzy artykułów naukowych zaskakująco często się mylą. I co z tego?

Badacze bardzo często przedstawiają odkrycia, wnioski z badań i efekty eksperymentów, które okazują się fałszywe. Nauka ma jednak wbudowane rozmaite mechanizmy ich korekty. I pozostaje najlepszym sposobem na zdobywanie rzetelnej wiedzy o świecie.

Rafał Zwolak
29.11.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną