Ludzie i style

Hiszpanie też z nami!

Rzeczy do/od rzeczy

Drużyna Atletico Madrid Drużyna Atletico Madrid Alex Caparros / Getty Images

To nie żart. Drużyna Atletico Madrid umieściła na koszulkach napis Plus 500 (powinno być 500 plus, ale w tej Europie wszystko przekręcą). To największy dyplomatyczny sukces ministra Waszczykowskiego (obok brawurowego przypomnienia Amerykanom, gdzie ich miejsce), wspieranego strategicznymi rozmowami prezesa Kaczyńskiego (wszyscy znają jego słabość do haratania w gałę) i zabiegami premier Szydło w kołach biznesu i polityki. Na takie uznanie w Hiszpanii dla naszych wysiłków reformatorskich nie liczyliśmy.

Polityka 16.2016 (3055) z dnia 12.04.2016; Felietony; s. 115
Oryginalny tytuł tekstu: "Hiszpanie też z nami!"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022