Ludzie i style

Reprezentacja Polski w piłce nożnej ma nowego fana. To Russell Crowe

Dobra robota, Polsko – napisał na Twitterze Russell Crowe.
.Karolina Żelazińska/Polityka.

Polacy zremisowali z Niemcami. Mecz polskiej drużyny kierowanej przez Adama Nawałkę z mistrzami świata był wyrównany, choć bliżej strzelenia wyczekiwanych bramek byli biało-czerwoni. Najpoważniejsza próba strzału w światło niemieckiej bramki miała miejsce na początku drugiej połowy. Podanie Kamila Grosickiego zmarnował jednak Arkadiusz Milik.

W bramce Polaków dobrze spisał się Łukasz Fabiański, który zastąpił kontuzjowanego Wojciecha Szczęsnego. W historii rozgrywek polsko-niemieckich remisowy wynik zdarzył się dotychczas tylko sześć razy.

Pochwał pod adresem ekipy Adama Nawałki nie szczędził Russell Crowe. „Dobra robota, Polsko” – ocenił polską grę australijski aktor. „Podoba mi się ta polska drużyna” – przyznał, dodając, że Polacy pokazali, że są prawdziwym zespołem.

Stwierdził jednak także, że „Milik jest nam winny kilka goli”.

Russell Crowe jest kibicem piłki nożnej, ale wcześniej nie komentował meczów mistrzostw Europy. Po raz pierwszy zrobił to dopiero w czwartek. Napisał wtedy o zwycięstwie Anglii i współczuciu dla Walijczyków:

Kolejne spotkanie biało-czerwoni rozegrają we wtorek, 21 czerwca, z Ukrainą, która już straciła szansę na awans z grupy C do 1/8 finału.

Reklama

Czytaj także

null
Kraj

Czy oddawać Ukrainie polskie patrioty? NATO naciska, presja rośnie, Warszawa odmawia

Międzynarodowa presja na Polskę nie maleje – zapewne będzie rosła do szczytu w Waszyngtonie, któremu potrzeba „sukcesu". W którymś momencie Warszawa może być nawet napiętnowana za opór, zwłaszcza jeśli na podarowanie Ukrainie świeżo kupionych patriotów zdecydują się Rumunia lub Szwecja.

Marek Świerczyński, Polityka Insight
14.05.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną