Ludzie i style

Reprezentacja Polski w piłce nożnej ma nowego fana. To Russell Crowe

Dobra robota, Polsko – napisał na Twitterze Russell Crowe.
.Karolina Żelazińska/Polityka.

Polacy zremisowali z Niemcami. Mecz polskiej drużyny kierowanej przez Adama Nawałkę z mistrzami świata był wyrównany, choć bliżej strzelenia wyczekiwanych bramek byli biało-czerwoni. Najpoważniejsza próba strzału w światło niemieckiej bramki miała miejsce na początku drugiej połowy. Podanie Kamila Grosickiego zmarnował jednak Arkadiusz Milik.

W bramce Polaków dobrze spisał się Łukasz Fabiański, który zastąpił kontuzjowanego Wojciecha Szczęsnego. W historii rozgrywek polsko-niemieckich remisowy wynik zdarzył się dotychczas tylko sześć razy.

Pochwał pod adresem ekipy Adama Nawałki nie szczędził Russell Crowe. „Dobra robota, Polsko” – ocenił polską grę australijski aktor. „Podoba mi się ta polska drużyna” – przyznał, dodając, że Polacy pokazali, że są prawdziwym zespołem.

Stwierdził jednak także, że „Milik jest nam winny kilka goli”.

Russell Crowe jest kibicem piłki nożnej, ale wcześniej nie komentował meczów mistrzostw Europy. Po raz pierwszy zrobił to dopiero w czwartek. Napisał wtedy o zwycięstwie Anglii i współczuciu dla Walijczyków:

Kolejne spotkanie biało-czerwoni rozegrają we wtorek, 21 czerwca, z Ukrainą, która już straciła szansę na awans z grupy C do 1/8 finału.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Marcel Andino Velez o trudnej sztuce opieki nad niesamodzielnymi rodzicami

Marcel Andino Velez, założyciel opiekuńczej organizacji Młodszy Brat, o tym, dlaczego dom rodzinny jest ważny dla rodziców w jesieni życia i co należy wiedzieć, decydując się na opiekę nad nimi w domu.

Teresa Olszak
25.01.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną