Czy Brexitowi zdołają zapobiec… koty?
„Gdyby debatę dotyczącą Brexitu prowadzono z pomocą kotów, poziom dyskusji znacznie by się podniósł” – podnoszą internauci.
Medium

Referendum dotyczące członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej zaplanowano na czwartek, 23 czerwca. Brytyjczycy wydają się niezdecydowani. W dotychczasowych sondażach subtelną przewagę zdobywali na ogół zwolennicy opuszczenia UE, choć ostatnie badania opinii – przeprowadzone po zabójstwie parlamentarzystki Jo Cox – wskazują, że i frakcja przeciwników Brexitu staje się nieco liczniejsza.

Politycy prowadzą rozmaite kampanie, które mają mieszkańców Wysp przekonać, że z Unii należy wyjść albo przeciwnie – że warto w niej pozostać. Sprawy postanowili wziąć w swoje ręce internauci, wytaczając na dwa dni przed rozstrzygnięciem – jak to stwierdził tygodnik „The Guardian” – ostatnie działa. Czyli koty.

Niesłychaną popularnością cieszy się ostatnio hasztag #CatsAgainstBrexit. Właściciele kotów udostępniają w sieci zdjęcia swoich zwierząt, tłumacząc, dlaczego i one opowiadają się za pozostaniem w Wielkiej Brytanii. „Mój kot się smuci, bo obawia się Brexitu” – pisze ktoś na Twitterze. Kto inny tymczasem: „Zobaczcie, to norweski kot, imigrant”. Eurodeputowany Daniel Hannan zapytał o opinię słynnego GrumpyCata. „Nie był zachwycony”.

Oto jaką kreatywnością wykazują się Brytyjczycy, by zatrzymać Brexit (wspierają ich także właściciele psów):

Trendy, komentarze

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną