Ludzie i style

Czy Brexitowi zdołają zapobiec… koty?

Medium
„Gdyby debatę dotyczącą Brexitu prowadzono z pomocą kotów, poziom dyskusji znacznie by się podniósł” – podnoszą internauci.

Referendum dotyczące członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej zaplanowano na czwartek, 23 czerwca. Brytyjczycy wydają się niezdecydowani. W dotychczasowych sondażach subtelną przewagę zdobywali na ogół zwolennicy opuszczenia UE, choć ostatnie badania opinii – przeprowadzone po zabójstwie parlamentarzystki Jo Cox – wskazują, że i frakcja przeciwników Brexitu staje się nieco liczniejsza.

Politycy prowadzą rozmaite kampanie, które mają mieszkańców Wysp przekonać, że z Unii należy wyjść albo przeciwnie – że warto w niej pozostać. Sprawy postanowili wziąć w swoje ręce internauci, wytaczając na dwa dni przed rozstrzygnięciem – jak to stwierdził tygodnik „The Guardian” – ostatnie działa. Czyli koty.

Niesłychaną popularnością cieszy się ostatnio hasztag #CatsAgainstBrexit. Właściciele kotów udostępniają w sieci zdjęcia swoich zwierząt, tłumacząc, dlaczego i one opowiadają się za pozostaniem w Wielkiej Brytanii. „Mój kot się smuci, bo obawia się Brexitu” – pisze ktoś na Twitterze. Kto inny tymczasem: „Zobaczcie, to norweski kot, imigrant”. Eurodeputowany Daniel Hannan zapytał o opinię słynnego GrumpyCata. „Nie był zachwycony”.

Oto jaką kreatywnością wykazują się Brytyjczycy, by zatrzymać Brexit (wspierają ich także właściciele psów):

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Zaszczepieni też chorują. Dlaczego trzecia dawka jest niezbędna?

Coraz więcej osób wątpi w szczepionki przeciwko covid, skoro nawet po trzech dawkach przytrafia im się zakażenie. Czy zatem decyzję o szczepieniu przypominającym lepiej odłożyć do czasu, aż pojawią się skuteczniejsze preparaty?

Paweł Walewski
04.12.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną