Na hasło „rodzime dzikie koty” Europejczycy odpowiadają: rysie. O żbikach mało kto pamięta.
Pamiętajmy jednak, że sto lat temu tępiono wszystkie drapieżne ssaki i ptaki, również posługując się argumentacją naukową.
Warszawska Miau Cafe przestała wpuszczać dzieci poniżej 13. roku życia. Powód? Najmłodsi stresowali kocich lokatorów. A czy mieszkanie w takich miejscach jak kawiarnie jest dobre dla zwierząt?
W czasie pandemii znacząco osłabła hojność Polaków na rzecz zwierząt. Wiele organizacji ratujących psy, koty czy konie boryka się z problemami finansowymi, a pomoc rządowa w ramach kolejnych tarcz antycovidowych albo ich nie objęła, albo okazała się niewystarczająca.
Obserwuję w mediach przerażającą relację: akcję odłowu człowieka i pumy. Tak właśnie: polowanie na człowieka z pumą. Dzieje się to w Polsce w 2020 r.
Kot to bezkompromisowy indywidualista – wie to każdy człowiek, który ma z nim do czynienia na co dzień. W dodatku, inaczej niż pies, ma zwykle twarz pokerzysty. Tym ważniejsze jest więc zrozumienie, jak działają jego zmysły, i właściwe odczytywanie wysyłanych przez niego sygnałów.
Joanna Iracka o frustracjach i lękach, które trapią psy i koty, oraz o tym, jak można im pomóc.
Radzi sobie w lesie i górach. Na stepie i pustyni. W upale i mrozie. I nie przeszkadza mu wyjątkowo mała różnorodność genetyczna. Ten dziki kot ma tylko jeden problem: ludzi.
W eksperymencie badawczym SARS-CoV-2 skutecznie zainfekował układ oddechowy kotów i przeniósł się na jednego niezakażonego osobnika. To jednak nie powód, by kociarze czuli się zaniepokojeni. Wyjaśniamy, dlaczego.
Tak się składa, że 17 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kotów; więc zwróćmy oczy na te zdumiewające stworzenia. Zwłaszcza te dzikie.