Ludzie i style

Poznajcie Felix – kotkę, która pracuje na stacji kolejowej w Huddersfield

Felix na pierwszy rzut oka wygląda zwyczajnie. Ale to tylko pozory.
.Felix the Huddersfield Station Cat/Facebook.

Felix to wytrwała i sumienna kotka, który od kilku lat pracuje na stacji w Huddersfield w West Yorkshire (Anglia). Do niedawna była zwykłą szeregową pracownicą stacji – do jej obowiązków należało przepędzanie z peronów myszy, gołębi oraz innych szkodników. Tak jej mija większość dnia.

Niedawno kierownictwo stacji, zadowolone z jej pomocy, awansowało Felix na stanowisko starszego managera kontroli szkodników na stacji w West Yorkshire. Razem z awansem kotka otrzymała odblaskową kamizelkę oraz wpięty w jej klapę identyfikator pozwalający jej swobodnie przemieszczać się między barierkami, co ułatwiło jej wykonywanie obowiązków.

Felix była przybłędą. Pojawiła się na stacji po raz pierwszy, kiedy miała 9 tygodni, i od razu podbiła serca jej pracowników. Na potrzeby Felix stacja w Huddersfield została przearanżowana, tak żeby kotka mogła sprawniej poruszać się po budynku w poszukiwaniu szkodników.

Felix ma własną stronę na Facebooku, dzięki której prawie 70 tys. osób jest na bieżąco informowanych o jej aktywnościach.

Jeden z kolegów Felix, który pracuje razem z nią na stacji, twierdzi, że sława nie uderzyła jej do głowy. „Jak większość kotów, Felix i tak uważa, że cały świat kręci się wokół niej” – dodaje.

Trudno nie zazdrościć Felix. W końcu znalazła pracę w zawodzie i awansuje w nim szybciej niż niejeden (niejedna) z nas.

.Felix the Huddersfield Station Cat/Facebook.
Reklama

Czytaj także

null
Historia

Mieli rusyfikować, a się spolonizowali. Rosyjscy kolonizatorzy na Mazowszu

W XIX w. car sprowadził na Mazowsze rosyjskich kolonistów. Mieli krzewić rodzimą kulturę i zruszczać okoliczną ludność. Zamiast tego Rosjanie sami się spolonizowali.

Violetta Wiernicka
21.05.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną