Ludzie i style

Magia wielkości

Dzieje domków dla lalek

Sklepik bławatny z okresu międzywojennego Sklepik bławatny z okresu międzywojennego Aneta Popiel-Machnicka
Jeśli ktoś myśli, że Muzeum Domków dla Lalek, powstałe w tajnych, vipowskich pomieszczeniach za Salą Kongresową Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, jest przeznaczone tylko dla dziewczynek, to jest w wielkim błędzie.
Miniaturowy ołtarzyk dostawały dzieci, dla których planowano karierę duchownegoAneta Popiel-Machnicka Miniaturowy ołtarzyk dostawały dzieci, dla których planowano karierę duchownego

Po pierwsze, nie ma tu ani jednego domku dla Barbie. Po drugie, to dorośli nie chcą stąd wychodzić – panie, bo cofają się do czasów dzieciństwa; panowie, bo dają się uwieść czarowi miniatur. Do pierwszego w Polsce i Unii (drugie w Europie jest tylko w Bazylei) Muzeum Domków dla Lalek wchodzi się przez tajemne przejście jak do krainy baśni i trochę tak jest, bo w środku czeka ponad 100 domków dla lalek z różnych epok i krajów.

Polityka 32.2016 (3071) z dnia 02.08.2016; Ludzie i style; s. 88
Oryginalny tytuł tekstu: "Magia wielkości"

Czytaj także

Społeczeństwo

Wojna państwa Marcinkiewiczów

Historia Izabeli i Kazimierza Marcinkiewiczów toczy się jak wieloodcinkowy serial. Ale to, co długo było celebrycką, plotkarską farsą, w najnowszych odsłonach nabiera cech greckiej tragedii. Spór byłego premiera z byłą żoną to przypadek rozwodu publicznego, z wykorzystaniem mediów oraz nowych instytucji prawnych.

Martyna Bunda
06.08.2019