Ludzie i style

Magia wielkości

Dzieje domków dla lalek

Sklepik bławatny z okresu międzywojennego Sklepik bławatny z okresu międzywojennego Aneta Popiel-Machnicka
Jeśli ktoś myśli, że Muzeum Domków dla Lalek, powstałe w tajnych, vipowskich pomieszczeniach za Salą Kongresową Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, jest przeznaczone tylko dla dziewczynek, to jest w wielkim błędzie.
Miniaturowy ołtarzyk dostawały dzieci, dla których planowano karierę duchownegoAneta Popiel-Machnicka Miniaturowy ołtarzyk dostawały dzieci, dla których planowano karierę duchownego

Po pierwsze, nie ma tu ani jednego domku dla Barbie. Po drugie, to dorośli nie chcą stąd wychodzić – panie, bo cofają się do czasów dzieciństwa; panowie, bo dają się uwieść czarowi miniatur. Do pierwszego w Polsce i Unii (drugie w Europie jest tylko w Bazylei) Muzeum Domków dla Lalek wchodzi się przez tajemne przejście jak do krainy baśni i trochę tak jest, bo w środku czeka ponad 100 domków dla lalek z różnych epok i krajów.

Polityka 32.2016 (3071) z dnia 02.08.2016; Ludzie i style; s. 88
Oryginalny tytuł tekstu: "Magia wielkości"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Janusz Majewski: Trzeba pokonać inteligencki wstyd

Rozmowa z reżyserem Januszem Majewskim o tym, jak się zachowywać w trudnych czasach, czy istnieje recepta na dobry film oraz o ogładzie, która była ważna nawet u czerwonoarmistów.

Martyna Bunda
09.01.2021