Ludzie i style

Maja Włoszczowska srebrną medalistką w kolarstwie górskim

Forum
Polka cały czas trzymała się czołówki wyścigu. Jechała za dwie.

Polska reprezentantka wywalczyła w Rio srebrny medal. Złoto zdobyła Szwedka Jenny Rissveds, brąz Kanadyjka Catharine Pendrel.

Jeszcze przed wyścigiem Maja Włoszczowska tak mówiła o odcinku, który miała do pokonania: „[Trasa] jest całkowicie sztucznie przygotowana. Wielu na to narzeka, ale i tak wygra tu najlepszy kolarz górski. Są podjazdy, sporo gładkich odcinków, gdzie liczy się siła, ale i techniczne fragmenty plus kilka zjazdów”. W innym wywiadzie zaś przyznała: „Podchodzę do startu na igrzyskach olimpijskich tak jak do kolejnej wielkiej przygody i kolejnej wielkiej szansy życiowej”. Tę szansę w pełni wykorzystała.

Włoszczowska dokładnie przebadała trasę wyścigu, przeanalizowała z trenerem każdy jej fragment. Zapewniała, że jest dobrze przygotowana. Przez cały czas trwania rywalizacji trzymała się czołówki wyścigu, ostatnie okrążenia pokonywała w towarzystwie Rissveds, która zaatakowała w piątej rundzie i ostatecznie Polce uciekła.

33-letnia Maja Włoszczowska jest w czołówce polskich sportowców w tej dyscyplinie sportowej. Od lat regularnie przywozi do kraju medale. W 2008 r. wywalczyła srebro na igrzyskach w Pekinie. Jest wielokrotną mistrzynią Polski w cross-country.

Polskę miały reprezentować dwie zawodniczki. Katarzyna Solus-Miśkowicz w ostatniej chwili doznała jednak urazu, złamała obojczyk. Dlatego mówiło się, że Włoszczowska pojedzie za dwie.

Reklama

Czytaj także

null
Historia

Wanna Berlina. Tak kiedyś wypoczywano w uzdrowiskach nad Bałtykiem

O kuracjuszach w Kołobrzegu, Sopocie, Świnoujściu, Dziwnowie... Jak dawniej odpoczywano nad Bałtykiem.

Dariusz Łukasiewicz
20.07.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną