Ludzie i style

Obejrzyj krótki film o tym, że życie bywa nieprzewidywalne

Florent Porta / mat. pr.
Film w uroczy sposób pokazuje, że czasem warto spodziewać się tego, co zupełnie niespodziewane.

Jeśli się dmuchnie w wieżę ze starannie poukładanych kart – rozsypią się, zanim zdążymy zareagować. Jeśli kromka chleba, wysmarowana oczywiście masłem albo dżemem, spadnie nam ze stołu, to oczywiście wierzchem do dołu. A jeśli ktoś wytrąci nam z ręki szklankę, to ta najpewniej się stłucze.

A może nie? Tak o życiu radzi myśleć twórca poniższego filmu. Grafik Florent Porta posłużył się przedmiotami, żeby opowiedzieć o nich inaczej – a może to podłoga nie wytrzyma zderzenia ze szklanką? A może wyziew powietrza wcale nie rozsypie kart? Może balon nie pęknie, jeśli nadzieje się na kaktus? Sami zobaczcie, jak by to wyglądało:

Porta, jak przyznaje, lubi kreskówki, poczucie humoru i absurdalne sytuacje. W swoich filmach łączy na ogół właśnie te elementy. Odbiorca z jednej strony musi więc wyjść poza znane schematy myślenia. Z drugiej strony – spodziewa się najgorszego, więc ogląda film w napięciu, ćwicząc niejako swój umysł, igrając z przyzwyczajeniami.

Wielu odbiorców pisało do Porty maile – że czuli się sfrustrowani, zaniepokojeni. „Nie jestem sadystą” – odpowiada im. Chciał ich tylko rozbawić, a przy okazji udowodnić, że w życiu bywa różnie i nie wszystko da się przewidzieć. Tym lepiej!

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną