Ludzie i style

Kamil Stoch wygrał prestiżowy Turniej Czterech Skoczni

Polscy skoczkowie w Bischofschofen. Kamil Stoch w środku na dole, nad nim Piotr Żyła. Polscy skoczkowie w Bischofschofen. Kamil Stoch w środku na dole, nad nim Piotr Żyła. Reuters / Forum
Polski skoczek zajął pierwsze miejsce w ostatnim z czterech konkursów serii – w austriackim Bischofschofen – co dało mu zwycięstwo w klasyfikacji generalnej TCS. Drugi z Polaków, Piotr Żyła, zajął drugie miejsce.

To kolejny sukces 29-letniego skoczka, a zarazem największy sukces polskich zawodników w historii tego turnieju. Kamil Stoch ma już na koncie dwa złote medale olimpijskie (Soczi 2014), mistrzostwo świata (Val di Fiemme 2013) oraz Puchar Świata (2014). Dla Piotra Żyły to życiowy sukces – nigdy indywidualnie nie był tak wysoko. Tuż za podium turnieju znalazł się Maciej Kot, który zajął czwarte miejsce.

Ciekawostką jest, że Stoch wygrał dopiero ostatni z czterech konkursów TCS (Oberstdorf, Garmisch-Partenkirchen, Innsbruck, Bischofschofen), Żyła w Bischofschofen był trzeci, a Kot piąty.

Zwycięstwo dało Stochowi awans w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – nasz skoczek zajmuje trzecie miejsce za Słoweńcem Domenem Prevcem i Norwegiem Danielem Tande.

Stoch jest drugim po Adamie Małyszu Polakiem, który wygrał TCS. Legendarny skoczek z Wisły sięgnął po ten sukces w 2001 roku.

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Mierzeja Wiślana: wykopki po przekopie. „Korki to będą, panie, pod Elbląg”

Branży turystycznej na Mierzei Wiślanej zagląda w oczy widmo martwego sezonu. Wszystko przez transportowy paraliż spowodowany remontem drogi. Jej ruinę przyspieszył słynny, także martwy, przekop.

Marcin Piątek
30.05.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną