Kamil Stoch wygrał prestiżowy Turniej Czterech Skoczni
Polski skoczek zajął pierwsze miejsce w ostatnim z czterech konkursów serii – w austriackim Bischofschofen – co dało mu zwycięstwo w klasyfikacji generalnej TCS. Drugi z Polaków, Piotr Żyła, zajął drugie miejsce.
Polscy skoczkowie w Bischofschofen. Kamil Stoch w środku na dole, nad nim Piotr Żyła.
Reuters/Forum

Polscy skoczkowie w Bischofschofen. Kamil Stoch w środku na dole, nad nim Piotr Żyła.

To kolejny sukces 29-letniego skoczka, a zarazem największy sukces polskich zawodników w historii tego turnieju. Kamil Stoch ma już na koncie dwa złote medale olimpijskie (Soczi 2014), mistrzostwo świata (Val di Fiemme 2013) oraz Puchar Świata (2014). Dla Piotra Żyły to życiowy sukces – nigdy indywidualnie nie był tak wysoko. Tuż za podium turnieju znalazł się Maciej Kot, który zajął czwarte miejsce.

Ciekawostką jest, że Stoch wygrał dopiero ostatni z czterech konkursów TCS (Oberstdorf, Garmisch-Partenkirchen, Innsbruck, Bischofschofen), Żyła w Bischofschofen był trzeci, a Kot piąty.

Zwycięstwo dało Stochowi awans w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – nasz skoczek zajmuje trzecie miejsce za Słoweńcem Domenem Prevcem i Norwegiem Danielem Tande.

Stoch jest drugim po Adamie Małyszu Polakiem, który wygrał TCS. Legendarny skoczek z Wisły sięgnął po ten sukces w 2001 roku.

Czytaj także

Trendy, komentarze

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną