Ludzie i style

W służbie piłki

Policjant rozkręca polski futsal

Maciej Karczyński Maciej Karczyński Leszek Zych / Polityka
Maciej Karczyński, ekspolicjant i twarz wielu służb mundurowych, od roku próbuje rozkręcić krajowy futsal. Jego zapał zderza się jednak z obiektywnymi przeszkodami.
Turniej Czterech Narodów w piłce halowej, Białystok 2014 r.Tomasz Gawałkiewicz/Forum Turniej Czterech Narodów w piłce halowej, Białystok 2014 r.

Maciej Karczyński mówi, że piłka jest w jego życiu obecna, odkąd pamięta. Jak niemal każdy chłopak w Szczecinie marzył o grze w Pogoni; na początku lat 80. pierwsi dziecięcy idole z boiska windowali klub do ligowej czołówki i finałów Pucharu Polski. Konkurencja w juniorskich drużynach była jednak duża, do upartego trwania przy poważnej piłce zniechęciły go kontuzje oraz brak klubowego stypendium. Grywał dla przyjemności, chodził na stadion Pogoni, podawał piłki na ligowych meczach.

Polityka 10.2017 (3101) z dnia 07.03.2017; Ludzie i style; s. 92
Oryginalny tytuł tekstu: "W służbie piłki"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021