Ludzie i style

Na korcie i na koncie

Tenisowa wojna na górze

Gdańsk DAVIS CUP, mecz Polska-Argentyna, 2016 r. Gdańsk DAVIS CUP, mecz Polska-Argentyna, 2016 r. Wojciech Strożyk / Reporter
Tenisowa wojna na górze trwa w najlepsze. Bo choć na razie Polski Związek Tenisowy jest biedny, może się to przecież zmienić.
Michał Przysiężny podczas meczu w rozgrywkach Pucharu Davisa Polska‑ArgentynaAdam Warżawa/PAP Michał Przysiężny podczas meczu w rozgrywkach Pucharu Davisa Polska‑Argentyna

Połowa marca, konferencję prasową urządzają przeciwnicy obecnych tenisowych władz. Przemawia Mirosław Skrzypczyński, szef Lubuskiego Związku Tenisowego oraz kandydat na prezesa federacji w wyborach zaplanowanych na drugą połowę maja. Alarmuje o szerzącym się w PZT nepotyzmie, nieprawidłowościach, braku kontroli nad spółką Tenis Polski powołaną do pozyskiwania sponsorów oraz o niegospodarności, w wyniku której kasa federacji świeci pustkami. Mikrofon przejmuje Adam Romer, dziennikarz tenisowy i wydawca magazynu „TENISklub”.

Polityka 14.2017 (3105) z dnia 04.04.2017; Ludzie i style; s. 88
Oryginalny tytuł tekstu: "Na korcie i na koncie"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Świat

PiS wprowadza „ruski ład”? Polska spiera się z UE, Kreml klaszcze

„Ruski ład” w Polsce to scenariusz, któremu Kreml kibicuje od lat. Zresztą do tej pory prognozy Rosjan sprawdzają się co do joty. Co to oznacza? Że Polska z Unii formalnie wprawdzie nie wystąpi, ale osunie się na jej peryferie.

Agnieszka Bryc
22.07.2021