Ludzie i style

Najpopularniejsze piwo w każdym kraju świata

Najpopularniejsze piwo w każdym kraju świata

. . Vinepair / mat. pr.
Piwna mapa świata jest interesująca przynajmniej z jednej przyczyny – okazuje się, że każdy kraj produkuje własne piwo, nie oglądając się na sąsiadów.

Są browary znane na całym świecie i są browary lokalne. Giganci na rynku są nie tylko wszędzie rozpoznawalni – bywają też sponsorami największych imprez, igrzysk, rozgrywek sportowych i festiwali muzycznych. Pod ich szyldem produkuje się zresztą również inne piwa. Mniejsze browary wygrywają zaś wieloletnimi tradycjami produkcji, a nierzadko także smakiem.

Poniższa mapa dowodzi przy tym, że to lokalne browary cieszą się największym uznaniem w swoich krajach. Każde państwo ma jakieś swojskie browary, po które sięga się chętniej niż po marki globalne. Wytrawni piwosze nie byliby zapewne pocieszeni – najpopularniejsze piwa nie zawsze są w ich ocenie najlepsze. O popularności decyduje czasem nie walor smakowy, ale cena i dostępność. Dlatego zgłębiając piwną historię kraju, warto szukać – by tak rzec – jeszcze bardziej lokalnie.

Co nie zmienia faktu, że jeśli wybrać się w podróż dookoła świata piwnym szlakiem, to mapa poniżej mogłaby posłużyć za dość dobry przewodnik. Postudiujcie sami:

.Vinepair/mat. pr..

(powiększ mapę)

Reklama

Czytaj także

Ja My Oni

Jak nie skrzywdzić swoich dzieci

Anna Górska o tym, jak radzić sobie z przekonaniem o niesprawiedliwym traktowaniu w dzieciństwie.

Joanna Cieśla
13.11.2018
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną