Ludzie i style

Wypruć się

Mistrzynie polskiej sztafety na 400 m

Nasza mistrzowska damska sztafeta, od lewej: Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub, Iga Baumgart, Justyna Święty Nasza mistrzowska damska sztafeta, od lewej: Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub, Iga Baumgart, Justyna Święty Radosław Jóźwiak/Cyfra Sport / Newspix.pl
Prawda czterystumetrowca: marzysz o medalach, skup się na sztafecie.
Największą siłą drużyny jest jej wyrównany skład.Sanjin Strukic/Pixsell/Forum Największą siłą drużyny jest jej wyrównany skład.

Damska sztafeta ma czas – budowana jest przede wszystkim z myślą o igrzyskach olimpijskich w Tokio, w 2020 r. Ale już jej się spieszy. W marcu Polki zostały w Belgradzie halowymi mistrzyniami Europy. W maju, podczas nieoficjalnych mistrzostw świata sztafet w Nassau na Bahamach, gdzie walczono też o kwalifikacje do londyńskich mistrzostw świata, były drugie. Po raz pierwszy pokonały na bieżni Jamajki, i to dwukrotnie – w eliminacjach i w finale. Według prestiżowego branżowego magazynu „Track&Field” Polki są w Londynie poważnymi kandydatkami do brązu.

Polityka 31.2017 (3121) z dnia 01.08.2017; Ludzie i style; s. 92
Oryginalny tytuł tekstu: "Wypruć się"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

W ciągu roku wymarło nam miasto

W pandemicznych śmierciach Polska pobiła rekordy. W ciągu roku wymarło nam małe miasto wojewódzkie.

Paweł Reszka
06.05.2021