Ludzie i style

Świat według kibola

Anonimowy kibic o środowisku kibolskim

„Część środowiska głosowała na PiS w ramach rewanżu za gnębienie nas przez PO”. „Część środowiska głosowała na PiS w ramach rewanżu za gnębienie nas przez PO”. Claus Bergmann / BEW
Rozmowa z anonimowym kibicem ultrasem, autorem książki „Fanatycy. Futbol na śmierć i życie”, w której opisuje własne środowisko.
Tzw. „oprawa” kibiców łódzkiego WidzewaKruczek89/Wikipedia Tzw. „oprawa” kibiców łódzkiego Widzewa

Marcin Piątek: – Poturbowanie piłkarzy Legii przez własnych szalikowców uznano za bulwersujące. Jak na to patrzy fanatyk?
Kibic: – Nie byłem, nie widziałem, ale wersja, jaką znam, różni się od podawanej przez media. Wydarzenia na Łazienkowskiej okrzyknięto patologią. A czy patologią nie jest to, że w Polsce toleruje się piłkarzy celowo przechodzących obok meczów, bo chcą zwolnić trenera?! Że nie można ich skrytykować? Na gwizdy strzelają fochy, obrażają dziennikarzy zadających niewygodne pytania.

Polityka 41.2017 (3131) z dnia 10.10.2017; Ludzie i style; s. 100
Oryginalny tytuł tekstu: "Świat według kibola"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Olimpiada inna niż wszystkie

Potwierdza się reguła: drugi tydzień olimpijskiej rywalizacji jest dla Polaków bardziej udany niż pierwszy. Ale wiele wskazuje na to, że do niedużej średniej jedenastu medali z poprzednich igrzysk tym razem nie dociągniemy.

Marcin Piątek
03.08.2021