Sam sobie złóż pasek TVP
Telewizja PiS przedstawia swoje wersje zdarzeń z kraju i ze świata. To, co umieszcza na paskach, jest najlepszym tego dowodem. I przedmiotem kpin.

TVP za prezesury Jacka Kurskiego i rządów PiS znacznie częściej (by nie rzec: zawsze) jest tubą propagandową niż środkiem przekazu informacji. Zdarzenia i wieści z kraju i ze świata są tak przedstawiane i interpretowane na antenie, żeby stawiać władzę w lepszym świetle i zdyskredytować jej oponentów – od opozycji po grupy wojujące w różnych sprawach (czarne protesty, przeciwników zmian w sądownictwie, obrońców Puszczy Białowieskiej itd.). Goście zapraszani do studia (TVP czy TVP Info) są starannie wybierani i zwykle ze sobą zgodni, bezkrytyczni wobec poczynań PiS.

„Oglądanie programów newsowych i publicystycznych w TVP jest jak życie w matriksie. W rzeczywistości tak mocno wykrzywionej, że aż nie chce się wierzyć, by ktoś mógł w nią uwierzyć” – pisaliśmy w POLITYCE. Ten absurd widać szczególnie, jeśli zestawić ze sobą paski komentujące zupełnie różne wydarzenia, ale wedle tego samego schematu, a czasem wręcz za pomocą tych samych słów. Nic dziwnego, że paski TVP to dla wielu przedmiot żartów. W mediach społecznościowych użytkownicy organizują wspólne seanse „Wiadomości” albo innych programów, żeby te absurdy i niuanse wyłapywać (i wyśmiewać).

Najlepszym podsumowaniem działań TVP jest zaś chyba poniższy generator pasków – stworzony przez jednego z internautów i dobrze odzwierciedlający strategię twórców publicznej (nazywanej narodową) telewizji. Zatem do dzieła – każdemu pasek wedle potrzeb i uznania!

Na podstawie: FB/Karol Modzelewski
KŻ/Polityka

Na podstawie: FB/Karol Modzelewski

(powiększ tabelę)

Trendy, komentarze

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną