Ludzie i style

Trzy Dwie Siostry

Siostry z Wydawnictwa Dwie Siostry

Wydawnictwo Dwie Siostry, od lewej: Joanna Rzyska, Jadwiga Jędryas i Ewa Stiasny. Wydawnictwo Dwie Siostry, od lewej: Joanna Rzyska, Jadwiga Jędryas i Ewa Stiasny. materiały prasowe
Odniosły olbrzymi sukces, stojąc na czele wydawnictwa, bo zauważyły, że dla czytelników forma jest równie ważna co treść.
materiały prasowe

Za wydawnictwem Dwie Siostry kryją się trzy kobiety. I nie są siostrami.

Założyły wydawnictwo, by przełamać na półkach monopol kultury disneyowskiej. Są doceniane – na niedawnych targach książki dziecięcej w Bolonii Dwie Siostry zostały uznane Europejskim Dziecięcym Wydawcą Roku. Na czym ich zdaniem polega dobra książka dla dzieci? Powinna opowiadać o relacjach i więziach, być wzruszająca, zabawna, nieoczywista, wymagająca uwagi i traktować dziecko serio.

Zaczęło się od Tellegena

W 2005 r.

Polityka 19.2018 (3159) z dnia 08.05.2018; Ludzie i style; s. 74
Oryginalny tytuł tekstu: "Trzy Dwie Siostry"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Psi umysł

Nie my udomowiliśmy psy. One zrobiły to same i dzięki temu, pod pewnymi względami, stały się bystrzejsze od szympansów.

Marcin Rotkiewicz
01.06.2020