Ludzie i style

Niedźwiedź śpi

Jak Rosja patrzy na futbol

Futbolowa pierestrojka w Rosji w ogóle nie miała miejsca. Futbolowa pierestrojka w Rosji w ogóle nie miała miejsca. Rebecca Blackwell/AP / EAST NEWS
Jak Rosja patrzy na futbol? Są tradycje, aspiracje, potencjał populacyjny, import know-how. Przez jakiś czas były wielkie pieniądze. Ale sukcesów reprezentacja doczekać się nie może.
Mundialowa reprezentacja Rosji pokonała w meczu otwarcia Arabię Saudyjską 5:0.Abedin Taherkenareh/EPA/PAP Mundialowa reprezentacja Rosji pokonała w meczu otwarcia Arabię Saudyjską 5:0.

Pogrom 5:0 słabiutkiej Arabii Saudyjskiej w meczu otwarcia trochę uspokoił nastroje w Rosji, generalnie pogodzonej z faktem, że reprezentacja gospodarzy długo w turnieju nie przetrwa. Roman Oreszczuk, menedżer Stanisława Czerczesowa, oddycha głęboko: – Najwyższa pora! Już się nie dało słuchać tego narzekania! Zamiast się cieszyć, że organizujemy piłkarskie święto, wieczne pretensje! Że słabo grają, że trener do niczego. A czemu ten Stasiek winny?! Ma takich piłkarzy, jakich ma. Wśród nich, i to w pierwszej jedenastce, 39-letniego stopera Siergieja Ignaszewicza – symbol dramatycznej pustki w zasobach kadrowych rosyjskiej piłki.

Polityka 25.2018 (3165) z dnia 19.06.2018; Ludzie i style; s. 75
Oryginalny tytuł tekstu: "Niedźwiedź śpi"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021