Ludzie i style

Niedźwiedź śpi

Jak Rosja patrzy na futbol

Futbolowa pierestrojka w Rosji w ogóle nie miała miejsca. Futbolowa pierestrojka w Rosji w ogóle nie miała miejsca. Rebecca Blackwell/AP / EAST NEWS
Jak Rosja patrzy na futbol? Są tradycje, aspiracje, potencjał populacyjny, import know-how. Przez jakiś czas były wielkie pieniądze. Ale sukcesów reprezentacja doczekać się nie może.
Mundialowa reprezentacja Rosji pokonała w meczu otwarcia Arabię Saudyjską 5:0.Abedin Taherkenareh/EPA/PAP Mundialowa reprezentacja Rosji pokonała w meczu otwarcia Arabię Saudyjską 5:0.

Pogrom 5:0 słabiutkiej Arabii Saudyjskiej w meczu otwarcia trochę uspokoił nastroje w Rosji, generalnie pogodzonej z faktem, że reprezentacja gospodarzy długo w turnieju nie przetrwa. Roman Oreszczuk, menedżer Stanisława Czerczesowa, oddycha głęboko: – Najwyższa pora! Już się nie dało słuchać tego narzekania! Zamiast się cieszyć, że organizujemy piłkarskie święto, wieczne pretensje! Że słabo grają, że trener do niczego. A czemu ten Stasiek winny?! Ma takich piłkarzy, jakich ma. Wśród nich, i to w pierwszej jedenastce, 39-letniego stopera Siergieja Ignaszewicza – symbol dramatycznej pustki w zasobach kadrowych rosyjskiej piłki.

Polityka 25.2018 (3165) z dnia 19.06.2018; Ludzie i style; s. 75
Oryginalny tytuł tekstu: "Niedźwiedź śpi"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >