Ludzie i style

Aksamitne picie

Zdrowy napój na lato: smoothie własnej roboty

Smoothie własnej roboty Smoothie własnej roboty 123 RF
W upalne lato chłoniemy jak gąbki wszystko, co mokre. Czym najlepiej gasić pragnienie?
Barbara AdamczewskaPolityka Barbara Adamczewska

Rzadki jest już widok dzbana ze słodkim domowym kompotem na stole, ten napój ze względu na dużą zawartość cukru zdecydowanie odszedł do lamusa. W jego miejsce często pojawia się po prostu woda. Wedle zasad współczesnej dietetyki propaguje się picie dwóch litrów wody dziennie. Na razie jak wynika ze statystyk wypijamy dziennie litr. Ale częsty widok osób chodzących po ulicy z dyżurną butelką wody wskazuje, że moda na jej picie jest normą.

Choć pragnienie gaszono wodą zawsze, w pewnym okresie dziejów, prawdopodobnie przypadkiem, ludzie odkryli wyrazisty smak fermentowanego napoju, który bardzo im przypadł do gustu.

Polityka 29.2018 (3169) z dnia 17.07.2018; Ludzie i style; s. 89
Oryginalny tytuł tekstu: "Aksamitne picie"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Homofobusy jeżdżą po polskich miastach. Szokują i wykluczają

Homofobusy rozpowszechniają nieprawdziwe informacje na temat osób LGBT. To akcja Fundacji Pro-Prawo do Życia, która wbrew nazwie odmawia osobom nieheteroseksualnym prawa do wolnego od dyskryminacji życia w Polsce.

Agata Szczerbiak
17.07.2020