Ludzie i style

Powołany uwikłany

Trudna przeszłość trenera bramkarzy polskiej reprezentacji

Andrzej Woźniak Andrzej Woźniak Wojciech Stróżyk / Reporter
Korupcyjne grzechy z przeszłości trenera bramkarzy reprezentacji Andrzeja Woźniaka tłumaczy się tak: porządnemu człowiekowi w nieporządnych czasach zabrakło siły na sprzeciw.
Jerzy Brzęczek, nowy selekcjoner polskiej reprezentacji.Tomasz Hamrat/Forum Jerzy Brzęczek, nowy selekcjoner polskiej reprezentacji.

Po niedawnej klęsce reprezentacji na mundialu i oczekiwanej dymisji Adama Nawałki nastąpiła nieoczekiwana nominacja na selekcjonera mało doświadczonego Jerzego Brzęczka. Burza komentarzy po jego wyborze jeszcze nie ucichła, gdy uderzyła kolejna – po ogłoszeniu przez Brzęczka, że trenerem bramkarzy w jego sztabie będzie Andrzej Woźniak, w 2009 r. skazany za udział w seryjnym kupowaniu meczów przez Koronę Kielce.

Usunęło to w cień jego sportowe zasługi: grę w charakternym Widzewie Łódź z połowy lat 90.

Polityka 36.2018 (3176) z dnia 04.09.2018; Ludzie i style; s. 74
Oryginalny tytuł tekstu: "Powołany uwikłany"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Homofobusy jeżdżą po polskich miastach. Szokują i wykluczają

Homofobusy rozpowszechniają nieprawdziwe informacje na temat osób LGBT. To akcja Fundacji Pro-Prawo do Życia, która wbrew nazwie odmawia osobom nieheteroseksualnym prawa do wolnego od dyskryminacji życia w Polsce.

Agata Szczerbiak
17.07.2020