Ludzie i style

Powołany uwikłany

Trudna przeszłość trenera bramkarzy polskiej reprezentacji

Andrzej Woźniak Andrzej Woźniak Wojciech Stróżyk / Reporter
Korupcyjne grzechy z przeszłości trenera bramkarzy reprezentacji Andrzeja Woźniaka tłumaczy się tak: porządnemu człowiekowi w nieporządnych czasach zabrakło siły na sprzeciw.
Jerzy Brzęczek, nowy selekcjoner polskiej reprezentacji.Tomasz Hamrat/Forum Jerzy Brzęczek, nowy selekcjoner polskiej reprezentacji.

Po niedawnej klęsce reprezentacji na mundialu i oczekiwanej dymisji Adama Nawałki nastąpiła nieoczekiwana nominacja na selekcjonera mało doświadczonego Jerzego Brzęczka. Burza komentarzy po jego wyborze jeszcze nie ucichła, gdy uderzyła kolejna – po ogłoszeniu przez Brzęczka, że trenerem bramkarzy w jego sztabie będzie Andrzej Woźniak, w 2009 r. skazany za udział w seryjnym kupowaniu meczów przez Koronę Kielce.

Usunęło to w cień jego sportowe zasługi: grę w charakternym Widzewie Łódź z połowy lat 90.

Polityka 36.2018 (3176) z dnia 04.09.2018; Ludzie i style; s. 74
Oryginalny tytuł tekstu: "Powołany uwikłany"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Kompozytorki wchodzą do gry

Kiedyś mieliśmy wśród kompozytorek pojedyncze przykłady spektakularnych karier. Ale najmłodsze pokolenie idzie całą ławą, co było widoczne na jesiennych festiwalach muzyki współczesnej.

Dorota Szwarcman
01.12.2020