Ludzie i style

Dobre Złego początki

AKS Zły – klub sportowy dla wszystkich

Dziewczyny z AKS Zły na Don Pedro Arena. Dziewczyny z AKS Zły na Don Pedro Arena. Stanisław Ciok / Polityka
W Warszawie na Pradze działa klub sportowy Zły, który nie ma prezesa dyktatora, kiboli hunów, działaczy pokątniaków ani piłkarzy ciężkich z przepłacenia. Pierwszy w mieście klub dla wszystkich: wiek, odcień, płeć, seks, dieta, narodowość, religijność i polityczność tu unieważnione.
Kulturalni kibice Złego. Wielu z nich to prezesi klubu.Stanisław Ciok/Polityka Kulturalni kibice Złego. Wielu z nich to prezesi klubu.

Ważne – mówią Źli – osadzenie społeczne – jak przed wojną, gdy sport był czystą sprawą i scalał społeczeństwo. Ważny szacunek dla przeciwnika. I żeby przy okazji piłki nożnej zrobić coś dobrego. Na przykład oprócz piłki na meczach Złego głośno czyta się książki, słucha się muzyki i tańczy do niej, robi wystawy grafik i pchle targi, daje prawne porady lokatorskie, gotuje wegetariańskie jedzenie. Przychodzą kibicować rodziny, na trybunach szaleją małe dzieci. A każdy bilet cegiełka na Złego wygląda jak popartowe dziełko sztuki dla kolekcjonerów.

Polityka 41.2018 (3181) z dnia 09.10.2018; Na własne oczy; s. 100
Oryginalny tytuł tekstu: "Dobre Złego początki"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Patti Yang kończy karierę. Debiutuje Patricia Vernhes

Współpracowała ze światowej sławy kompozytorami, nagrała muzykę do hollywoodzkich superprodukcji i wydała pięć płyt. Artystka z Wrocławia kończy działalność pod pseudonimem Patti Yang. Czy jeszcze ją usłyszymy?

Dawid Iwaniec
21.02.2020