Polska partia przyjaciół Putina zaczyna nowe życie. Tym razem na samym zapleczu „dobrej zmiany”. Ugrupowanie Kornela Morawieckiego kontrolują ludzie związani z oskarżonym o szpiegostwo na rzecz Rosji Mateuszem Piskorskim.
Rozmowa nagrana w restauracji Sowa i Przyjaciele w 2013 r. przypomina, że Mateusz Morawiecki – dziś premier, a wówczas doradca gospodarczy Tuska i prezes BZ WBK – miał znakomite relacje z ludźmi ówczesnej władzy, dziś oskarżanej o zrujnowanie i ograbienie Polski.
Czarny Protest okazał się punktem zwrotnym. Najnowsze sondaże pokazują, że poglądy Polaków na przerywanie ciąży znacznie się zliberalizowały.
W ostatnich dniach prezydent i premier wypowiadali się o sprawach Polski i jej polityki zagranicznej w sposób, który moim zdaniem wymaga skomentowania.
Czy 47 proc. Polaków chce zabić własne dzieci i miliony współobywateli?
Narasta absurdalny konflikt lewicy z liberałami, choć wszystkich trzyma na muszce ten sam gajowy. Czy można zakończyć ten spór?
Kto wygra wybory samorządowe? PiS zwycięży w wyborach do sejmików, ale większość województw przypadnie opozycji. W dużych miastach zanosi się na tradycyjną klęskę PiS, ale w całym kraju partia Kaczyńskiego się umocni.
Jak wobec ataków rządzących na państwo prawa mają zachować się sędziowie? Powinni być niezłomni czy raczej przebiegli?
W Przemyślu wciąż trwa strajk głodowy pielęgniarek. Przepracowane, zmęczone, sfrustrowane, żyją od protestu do protestu. Wciąż lekceważone. Traktowane z góry.
Rząd PiS nie wpuścił do Polski dziesięciorga dzieci z Aleppo, ale nie ma nic przeciwko napływowi taniej siły roboczej z Azji. Muzułmańskich pracowników jest już więcej niż tych, którzy chcieli schronić się u nas przed wojną.
Miesiąc temu ogłosiliśmy wspólnie z Akademią Górniczo-Hutniczą ranking polskich miast pod względem jakości życia. Rozmowa o wynikach z ekspertami i lokalnymi politykami ujawnia, że nie ma uniwersalnej recepty na „miasto szczęśliwe”. Dziś takim może być zarówno stołeczna Warszawa, jak i niewielkie, podkarpackie Krosno.
Prąd drożeje, moc truchleje. Jasnogórska Pani, miej nas w swej opiece.
Rozmowa z prof. Andrzejem Sobczakiem z Instytutu Informatyki i Gospodarki Cyfrowej SGH, specjalizującym się w robonomice, o tym, w czym roboty naprawdę mogą nas wyręczyć.
Unia z nieustępliwości wobec Londynu zrobiła cnotę. A Brytyjczycy są dziś zupełnie nieprzewidywalni. Jak więc będzie wyglądać brexit?
Wielu amerykańskich studentów nie chce już debat i dyskusji i domaga się ochrony przed odmiennymi poglądami. Kultywują poczucie wykluczenia. Bycie ofiarą stało się dla nich cnotą.
Dla wielu Ukraińców dotychczasowa zależność ich największej Cerkwi od Patriarchatu Moskiewskiego była przedłużeniem władzy Kremla. Co zmieni zerwanie tej więzi?
Tymi słowami minister Józef Beck zakończył depeszę z 5 października 1938 r. do gen. Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego, ambasadora w Rzymie. 11 października wojskowa część operacji zajęcia Zaolzia została formalnie ukończona. Rozpoczął się proces „oczyszczania”, czyli represji wobec czeskiej ludności.
Jacek Moskwa ujawnia w swojej książce wiele sensacyjnych sekretów z kuchni konklawe, na którym w 1978 r. wybrano Karola Wojtyłę.
Symboliczny gest sportowca zademonstrowany podczas słuchania hymnu narodowego może wywołać skandal. Zwłaszcza gdy ten sportowiec jest czarnoskóry.
Po co do Polski przyjeżdżają badacze dinozaurów i co nam dziś po tych zwierzętach zostało, opowiada dr Stephen Brusatte z uniwersytetu w Edynburgu, autor książki „Era dinozaurów – od narodzin do upadku”.
Tegoroczni laureaci Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny są ojcami immunoterapii, która zmienia podejście do leczenia raka. Ale nie byłoby ich sukcesu bez rozwikłania tajemnic limfocytów, do czego przyczynił się pewien polski uczony.
Mistrzostwa świata dla siatkarzy raczej by nie było, gdyby nie odrodzenie Bartosza Kurka.
Wspierajmy najlepsze organizacje charytatywne, bo są tysiące razy skuteczniejsze od pozostałych – mówi William MacAskill z uniwersytetu w Oksfordzie, promotor idei skutecznego altruizmu.
Jak to u Koterskiego, mimo iż śmiać się nie przestajemy niemal do samego finału, wszystko jest niebywale smutne i podszyte straszliwym cierpieniem.
W głównych rolach małżeństwa z problemami.
Sztuczne dialogi pełne są „polskości”, często zresztą brzęczą w nich efekciarskie aluzje do współczesności.
Widz na tej wystawie staje przed potrójnym estetycznym wyzwaniem.
Paulo Coelho, guru i dostarczyciel duchowych pseudomądrości, tym razem postanowił pochwalić się swoją bujną młodością.
Oddanie przez autora kolorytu miasta tak zmiennego jak Nowy Jork i umiejętność barwnego opisania jednej z najciekawszych jego dekad warte są docenienia.
„Niespokojni” spodobają się czytelnikom wspomnień z dzieciństwa oraz miłośnikom dwóch wielkich gwiazd kina: Liv Ullmann i Ingmara Bergmana, którego stulecie urodzin właśnie obchodzimy.
Posiadaczka tak wielu talentów nie za bardzo pasuje do dzisiejszej flash-mobowej popkultury.
Jakość poszczególnych nagrań dodatkowo zapewniają nazwiska towarzyszących Simonowi w studiu muzyków, takie jak Wynton Marsalis, Bill Frisell, Jack DeJohnette czy Steve Gadd.
Lindsay Beaver doskonale rozumie, na czym polega rock and roll, i „Tough as Love” jest tego niezbitym dowodem.
Jury Konkursu Głównego startującego 12 października 34. Warszawskiego Festiwalu Filmowego pokieruje Piers Handling.
Zróbmy z tego wielkiego, złowieszczego Oni fajne i nasze My – namawia Dawid Podsiadło tuż przed publikacją nowej płyty „Małomiasteczkowy”.
Najważniejsze muzealne wydarzenie tego roku na świecie? Bez wątpienia wystawa niderlandzkiego mistrza Pietera Bruegla (Starszego) w wiedeńskim Kunsthistorisches Museum.
Aznavour był po prostu Francją – to pierwsze zdanie mowy na pogrzebie narodowym. Ale nim Francuzi przyjęli go za emblemat swojej kultury, był lekceważony i odepchnięty.
Jak zrealizować w Polsce film taki jak „Kler”? Potrzebni są ludzie, którzy zapewnią bezpieczeństwo finansowe i faktograficzne. Dla Wojciecha Smarzowskiego tymi ludźmi są producent Jacek Rzehak i scenarzysta Wojciech Rzehak.
Trudno jest napisać książkę o miłości, jeszcze trudniej napisać ją tak, by nie śmiała się sama z siebie, a najtrudniej jest napisać po polsku niekatolicką książkę o miłości.
W wielkim stylu powróciła Agnieszka Frykowska. Odwiedziła studio „Dzień Dobry TVN”, gdzie opowiadała o nawróceniu i ewangelizowała.
Prezydent Cyrku Polskiego Andrzej Duda i naczelny treser Jarosław Kaczyński strzelili z bata w obronie prestidigitatora Mateusza Morawieckiego.
W tych decydujących latach 1918–21 społeczeństwo polskie potrafiło sobie powiedzieć „wszystkie ręce na pokład”.
Z ulgą powitałyśmy obowiązujący już w niektórych szkołach podręcznik wychowania seksualnego pt. „Życie na maksa. Poradnik uczuciowo-seksualny”.
Według mnie opinia, że polskie państwo jest w kryzysie i ma coś z głową, jest trochę krzywdząca.
Projekt ustawy przedstawionej w Sejmie przez Justyna P. znosi powszechny obowiązek uważania, że małpa była przodkiem Polaka.
W Warszawie na Pradze działa klub sportowy Zły, który nie ma prezesa dyktatora, kiboli hunów, działaczy pokątniaków ani piłkarzy ciężkich z przepłacenia. Pierwszy w mieście klub dla wszystkich: wiek, odcień, płeć, seks, dieta, narodowość, religijność i polityczność tu unieważnione.