Świat

Francuz w Barcelonie

Były premier Francji startuje w wyborach na mera Barcelony

Manuel Valls Manuel Valls Frédéric Dugit/Maxppp / Forum

Co można zrobić, jeśli nie poszło ci w krajowej polityce? Można zmienić kraj. Manuel Valls, były premier Francji, w maju chce startować na mera Barcelony. Oryginalnie socjalista, który kierował rządem w latach 2014–16 za prezydenta François Hollande’a, bez powodzenia próbował załapać się do drużyny Emmanuela Macrona. Teraz przeszedł na pozycje centroprawicowe i najpewniej w maju stoczy bój o stolicę Katalonii z obecną mer Adą Colau z lewicy.

To pierwszy taki przypadek w Unii Europejskiej, że były szef rządu walczy o merostwo w innym kraju.

Polityka 41.2018 (3181) z dnia 09.10.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Francuz w Barcelonie"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Patti Yang kończy karierę. Debiutuje Patricia Vernhes

Współpracowała ze światowej sławy kompozytorami, nagrała muzykę do hollywoodzkich superprodukcji i wydała pięć płyt. Artystka z Wrocławia kończy działalność pod pseudonimem Patti Yang. Czy jeszcze ją usłyszymy?

Dawid Iwaniec
21.02.2020