Świat

Zamach na życzenie

Nicolás Maduro oskarża Kolumbię o próbę zamachu

Nicolás Maduro Nicolás Maduro Ariana Cubillos/AP / EAST NEWS

Czy zamach stanu to jedyny sposób na odsunięcie Nicolása Maduro od władzy w Wenezueli? Tak zdają się uważać wenezuelska opozycja, amerykański prezydent Donald Trump i sam Maduro. Następca Hugo Cháveza oskarżył w weekend sąsiednią Kolumbię, że ta chroni autorów ataku, którego miał być ofiarą podczas sierpniowej parady wojskowej. Koło jego trybuny odpalono ładunki wybuchowe na dwóch dronach. W tej sprawie aresztowano już 14 osób, w tym popularnego w armii generała. Dla Maduro to wydarzenie jest bowiem okazją do wyczyszczenia wojskowych szeregów z potencjalnych przeciwników.

Polityka 41.2018 (3181) z dnia 09.10.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Zamach na życzenie"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Los bezpłodnych katolików: niech Bóg decyduje

Wierzą w Boga, dlatego nie decydują się na potępiane przez Kościół in vitro i inseminację. Niepłodni po katolicku.

Elżbieta Turlej
24.01.2013