Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Film

W namiocie

Recenzja serialu: „Kemping”, reż. Jennifer Konner

Arturo Del Puerto (Miguel) i Juliette Lewis (Jandice). Arturo Del Puerto (Miguel) i Juliette Lewis (Jandice). HBO
W głównych rolach małżeństwa z problemami.

Twórczynie głośnych „Dziewczyn” obejrzały brytyjski serial Julii Davis „Kemping”, zachwyciły się zabawną ich zdaniem relacją z weekendowego wypadu grupki zaprzyjaźnionych 40-latków, który przekształca się w psychodramę na łonie natury i postanowiły zrobić wersję amerykańską.

W głównych rolach małżeństwa z problemami – duet z obu stron Atlantyku: Jennifer Gardner jako nudna, przesadnie zorganizowana i organizująca życie innym żona Kathryn, oraz David Tennant jako jej sfrustrowany mąż pantoflarz Walt. Sąsiednie namioty zamieszkują ich przyjaciele oraz ich: frustracje, niepokoje, niesatysfakcjonujące małżeństwa, niedopełnione żałoby po śmierci bliskich, cierpienie, zawieszenie, ból.

Miało być zabawnie i (w odpowiednich momentach) wzruszająco, ale wyszło sztampowo i schematycznie, z zaliczaniem punktów zwrotnych jak z podręcznika dla scenarzystów. Schematyczny jest pojedynek uporządkowanej Kathryn i wyluzowanej Jandice (Juliette Lewis), nowej partnerki świeżo rozwiedzionego przyjaciela głównych bohaterów, schematyczne są obnażenia bohaterów (wspomagane m.in. przez wzięte przez pomyłkę pigułki), ich przemiany itd. Strata czasu w 8 częściach.

Kemping (Camping), autorstwa Leny Dunham oraz Jenni Konner, 15.10, HBO i HBO GO

Polityka 41.2018 (3181) z dnia 09.10.2018; Afisz. Premiery; s. 75
Oryginalny tytuł tekstu: "W namiocie"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Kraj

Kaczyński się pozbierał, złapał cugle, zagrożenie nie minęło. Czy PiS jeszcze wróci do władzy?

Mamy już niezagrożoną demokrację, ze zwyczajowymi sporami i krytyką władzy, czy nadal obowiązuje stan nadzwyczajny? Trwa właśnie, zwłaszcza w mediach społecznościowych, debata na ten temat, a wynik wyborów samorządowych stał się ważnym argumentem.

Mariusz Janicki
09.04.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną