Kraj

Niech decydują kobiety

Prawo do przerywania ciąży: coraz więcej Polaków jest za

Czarny Protest okazał się punktem zwrotnym. Najnowsze sondaże pokazują, że poglądy Polaków na przerywanie ciąży znacznie się zliberalizowały.

Na pytanie, czy państwo powinno ingerować w decyzje ludzi o tym, czy, kiedy i ile chcą mieć dzieci, ponad 90 proc. ankietowanych odpowiada – nie. To wynik sondażu, który na zlecenie Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny przeprowadził Instytut Badań Rynkowych i Społecznych Ibris. Najistotniejsze jest jednak drugie pytanie, które padło w tej ankiecie. Najpierw wymieniono wyjątki, w których polskie prawo dopuszcza przerywanie ciąży (czyli tzw. kompromis aborcyjny), a potem zapytano, czy kobiety w Polsce, podobnie jak w innych krajach europejskich, powinny mieć możliwość samodzielnej decyzji o przerwaniu ciąży do 12.

Polityka 41.2018 (3181) z dnia 09.10.2018; Komentarze; s. 7
Oryginalny tytuł tekstu: "Niech decydują kobiety"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Osamotnienie – dżuma współczesności?

Mamy w Polsce 5 mln jednoosobowych gospodarstw domowych. Na razie co czwarte gospodarstwo. W 2035 r. – co trzecie.

Ewa Wilk
08.02.2019