Ludzie i style

Co na obiad

Tarta na bogato

Tarta z różnościami dla czterech osób. Tarta z różnościami dla czterech osób. 123 RF
Główny posiłek dnia jadamy o nietypowych porach, może więc przełamać i inne związane z nim konwencje?
Barbara AdamczewskaPolityka Barbara Adamczewska

Wedle norm dobrego wychowania nie wolno było przez wieki przy stole chwalić potraw, mówić o nich i nawet, delektując się nimi, należało ukrywać swe uczucia. Zaczęło się to wszystko zmieniać od XVIII w., gdy uczeni odkryli wpływ jedzenia zarówno na fizyczność, jak i psychikę człowieka. I oto doszliśmy do tego, co mamy dziś. Wszyscy żywo interesujemy się tym, co jadamy: mamy filmy i książki, pisma, kipiący od kulinariów internet, zainteresowanie specyfiką jedzenia co najmniej równe zainteresowaniu wysoką sztuką.

Polityka 42.2018 (3182) z dnia 16.10.2018; Za stołem; s. 94
Oryginalny tytuł tekstu: "Co na obiad"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Jak się leczy na Stadionie? „Wstyd mi, że w tym uczestniczę”

Doktor M. leczy na Narodowym. Zaprosił mnie do Regent Warsaw Hotel, jednego z droższych w stolicy. To tutaj zakwaterowano personel szpitala tymczasowego.

Paweł Reszka
21.11.2020