Ludzie i style

Karty urodzinowe

Niezwykły fenomen gry „Magic: The Gathering”

Choć gracze MTG wcielają się w potężnych magów, gra od samego początku odchodziła od klasycznej, post-Tolkienowskiej fantasy. Choć gracze MTG wcielają się w potężnych magów, gra od samego początku odchodziła od klasycznej, post-Tolkienowskiej fantasy. Oliver Hallmann / materiały prasowe
Najpopularniejsza kolekcjonerska gra karciana „Magic: The Gathering” kończy w tym roku 25 lat. Co takiego wciągnęło miliony graczy, że z pomysłu fanów fantasy powstała gałąź rozrywki przynosząca realne zyski?
Pierwsze wydanie „Magic: The Gathering” ukazało się w sierpniu 1993 r. Gra odniosła błyskawiczny sukces.materiały prasowe Pierwsze wydanie „Magic: The Gathering” ukazało się w sierpniu 1993 r. Gra odniosła błyskawiczny sukces.

Koniec września, Las Vegas, finał mistrzostw świata w „Magic: The Gathering” (w skrócie MTG lub po prostu „Magic”). W zaciętym meczu Hiszpan Javier Dominguez wygrywa w decydującej, piątej partii z Grzegorzem Kowalskim i zostaje nowym mistrzem. Na jego konto wpłynie 100 tys. dol. Zdobywca drugiego miejsca zbierze połowę tej sumy. Pojedynek oglądają tysiące fanów na twitch.tv, serwisie wideo przeznaczonym do streamowania przede wszystkim eSportu.

W „Magic: The Gathering” gra się za pomocą specjalnych kart, podzielonych na pięć kolorów: biały, czerwony, czarny, zielony i niebieski.

Czytaj także

Społeczeństwo

Bajki dla suwerena. Dlaczego filmy Patryka Vegi są tak popularne?

Rozmowa z dr. hab. Jackiem Wasilewskim o tym, co takiego wie o Polakach Patryk Vega, czego nie wiedzą inni.

Joanna Cieśla
20.03.2018