Ludzie i style

Być jak Waldorff

O dawnych latach futbolu opowiada Stefan Szczepłek

Trening podczas zgrupowania piłkarskiej kadry narodowej, Kamień koło Rybnika, 1975 r. Stefan Szczepłek po przegranym zakładzie niesie „na barana” Jana Tomaszewskiego. Trening podczas zgrupowania piłkarskiej kadry narodowej, Kamień koło Rybnika, 1975 r. Stefan Szczepłek po przegranym zakładzie niesie „na barana” Jana Tomaszewskiego. Tomasz Prażmowski / Forum
Chciałem oderwać piłkę od suchego wyniku i pokazać, że za wszystkim kryją się ludzie, którymi targają emocje – opowiada o swoich aspiracjach Stefan Szczepłek, dziennikarz i historyk futbolu, autor książki „Szkoła falenicka”.
materiały prasowe

MARCIN PIĄTEK: – Kto tak ładnie gra?
STEFAN SZCZEPŁEK: – William Boyce. Godny kontynuator stylu Jerzego Fryderyka Haendla. Uchodzi za jednego z najlepszych angielskich kompozytorów XVIII w. Właśnie przywiozłem płytę z Londynu, gdzie byłem na spotkaniu w ambasadzie polskiej, organizowanym przez skautów namawiających chłopców z emigranckich rodzin do gry w polskich drużynach narodowych.

Jest życie bez muzyki?
Nie. Bez futbolu – owszem.

Polityka 46.2018 (3186) z dnia 13.11.2018; Ludzie i style; s. 76
Oryginalny tytuł tekstu: "Być jak Waldorff"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Osamotnienie – dżuma współczesności?

Mamy w Polsce 5 mln jednoosobowych gospodarstw domowych. Na razie co czwarte gospodarstwo. W 2035 r. – co trzecie.

Ewa Wilk
08.02.2019