Ludzie i style

Rok świstaka

Prywatny świat zawodowego sportowca

Iga Baumgart-Witan, sprinterka. Iga Baumgart-Witan, sprinterka. Adam Warżawa / PAP
Sportowcy są jak chomiki w kołowrotku. Obozy, zgrupowania, zawody, zawody, zgrupowania, obozy. Gdzieś pomiędzy trzeba wcisnąć cywilne życie.
Zbigniew Bródka, panczenista.Adam Jastrzębowski/TopFoto Zbigniew Bródka, panczenista.

Iga Baumgart-Witan, sprinterka. Strach przed treningiem

Dom? Nic na stałe. Dom jest tam, gdzie my jesteśmy. Mąż (Andrzej Witan, bramkarz pierwszoligowej Bytovii – red.) często zmienia kluby, w piłce konkurencja jest duża, a na pozycji bramkarza to już w ogóle. Gdy niedawno grał w Termalice, mieszkał w Tarnowie, dzieliło nas ponad 600 km, prawie się nie widywaliśmy. Ja – słomiana wdowa, on – słomiany wdowiec. Andrzej na wybrzydzanie nie może sobie pozwolić. Jeśli płacą i ma miejsce w składzie, to nie ogląda się, gdzie ja jestem.

Polityka 1.2019 (3192) z dnia 01.01.2019; Ludzie i style; s. 83
Oryginalny tytuł tekstu: "Rok świstaka"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021