Ludzie i style

Kucmerka z pasternakiem

Skorzonera – czarodziejska roślina na talerzu

Korzenie skorzenery, ze względu na dużą zawartość witaminy E, działają odmładzająco. Korzenie skorzenery, ze względu na dużą zawartość witaminy E, działają odmładzająco. Dorling Kindersley / Getty Images
Szukając składników, które określa przyszłość zdrowej kuchni, warto sięgnąć w przeszłość.
Barbara AdamczewskaPolityka Barbara Adamczewska

Mamy całkiem sporo sklepów ze zdrową żywością. Na pierwszy rzut oka widać, że oferują inne wartości: zamiast krzykliwych opakowań batonów, chipsów czy wędlin zgrzebne torebki i papierki (biodegradowalne!). Obok nowości z różnych stron świata wiele z towarów z informacją, że są przygotowane wedle starej receptury lub z zapomnianych składników. Bo i w przeszłości poszukuje się tego, co smaczne i zapewnia zdrowie. Możemy tu znaleźć np. rozmaite ziarna, kasze, oryginalne mąki, przetwory, warzywa i owoce, które przestały się przed laty pojawiać na stołach, a nieraz mają wielowiekowe tradycje.

Polityka 4.2019 (3195) z dnia 22.01.2019; Ludzie i style; s. 93
Oryginalny tytuł tekstu: "Kucmerka z pasternakiem"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Prof. Leociak: Kościół jako instytucję należy odrzucić

To już nie są czasy zdobywania nowego świata i nawracania siłą wszystkich „dzikusów”, czy tego chcą, czy nie – mówi prof. Jacek Leociak z Instytutu Badań Literackich PAN, autor „Młynów Bożych” i wydanego właśnie „Wiecznego strapienia. O kłamstwie, historii i Kościele”.

Katarzyna Czarnecka
30.11.2020