Ludzie i style

Kucmerka z pasternakiem

Skorzonera – czarodziejska roślina na talerzu

Korzenie skorzenery, ze względu na dużą zawartość witaminy E, działają odmładzająco. Korzenie skorzenery, ze względu na dużą zawartość witaminy E, działają odmładzająco. Dorling Kindersley / Getty Images
Szukając składników, które określa przyszłość zdrowej kuchni, warto sięgnąć w przeszłość.
Barbara AdamczewskaPolityka Barbara Adamczewska

Mamy całkiem sporo sklepów ze zdrową żywością. Na pierwszy rzut oka widać, że oferują inne wartości: zamiast krzykliwych opakowań batonów, chipsów czy wędlin zgrzebne torebki i papierki (biodegradowalne!). Obok nowości z różnych stron świata wiele z towarów z informacją, że są przygotowane wedle starej receptury lub z zapomnianych składników. Bo i w przeszłości poszukuje się tego, co smaczne i zapewnia zdrowie. Możemy tu znaleźć np. rozmaite ziarna, kasze, oryginalne mąki, przetwory, warzywa i owoce, które przestały się przed laty pojawiać na stołach, a nieraz mają wielowiekowe tradycje.

Polityka 4.2019 (3195) z dnia 22.01.2019; Ludzie i style; s. 93
Oryginalny tytuł tekstu: "Kucmerka z pasternakiem"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021