Ludzie i style

Na ostrzu płozy

Królowa lodu Natalia Maliszewska

Natalia Maliszewska zdobywa złoty medal Pucharu Świata na dystansie 500 m. Calgary, Kanada. Natalia Maliszewska zdobywa złoty medal Pucharu Świata na dystansie 500 m. Calgary, Kanada. Derek Leung/ISU / Getty Images
Natalia Maliszewska jest odważna, zadziorna, a porażki traktuje jak wstęp do zwycięstw. Charakter w sam raz do short-tracku.
Natalia MaliszewskaKrzysztof Kuczyk/Forum Natalia Maliszewska

Zwycięstwo Natalii Maliszewskiej w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na dystansie 500 m wrzuciło ją z jednego kołowrotu w drugi. Pęd po owalnym torze chwilowo ustąpił na rzecz zbierania owoców lodowej sławy. Telewizje, wywiady, uściski dłoni, wizyty i rewizyty oraz rozmowy ze sponsorami stojącymi w kolejce do grzania się w blasku jej sukcesów. Pucharowy sezon dobiegł już końca, ale Natalia ma jeszcze jeden szczyt w swoim sportowym kalendarzu – marcowe mistrzostwa świata w Sofii.

Ubiegłoroczny finał mistrzostw z jej udziałem to był short-track w pigułce.

Polityka 8.2019 (3199) z dnia 19.02.2019; Ludzie i style; s. 68
Oryginalny tytuł tekstu: "Na ostrzu płozy"

Czytaj także

Niezbędnik

Nauki mistrza Kongfuzi

Chiński komunizm chciał odesłać nauki mistrza Kongfuzi na śmietnik historii, ale sam schodzi ze sceny. Za to autorzy azjatyckiego cudu gospodarczego chętnie kłaniają się duchowi Konfucjusza.

Adam Szostkiewicz
05.11.2019