Ludzie i style

Surfer nie czuje zimna

Rozmowa z Michałem Worochem o wyprawie z Ziemi Ognistej na Alaskę dwóch niepełnosprawnych przyjaciół

Michał Woroch i Maciej Kamiński przed ich Land Roverem Defenderem na Salar de Uyuni w Boliwii. Michał Woroch i Maciej Kamiński przed ich Land Roverem Defenderem na Salar de Uyuni w Boliwii. Michał Woroch
Wózka staram się nie widzieć – mówi Michał Woroch, autor książki „Krok po kroku”, o wyprawie dwóch niepełnosprawnych przyjaciół z Ziemi Ognistej na Alaskę.
Lech Mazurczyk/Polityka

MARCIN PIĄTEK: – Do majętnych ludzi dociera mężczyzna na wózku inwalidzkim i mówi im: razem z kolegą, będącym w mniej więcej takim samym stanie jak ja, mamy marzenie przejechania autem przez obie Ameryki, szukamy sponsorów. Co majętni ludzie na to?
MICHAŁ WOROCH: – Starają się możliwie delikatnie powiedzieć, że to dla nas nieosiągalne. A żeby nie mieli takiego wrażenia, pomniejszałem skalę wyprawy: mówiłem, że trasa ma biec tylko przez Amerykę Południową, chociaż od początku zakładaliśmy przejechanie z Ziemi Ognistej na Alaskę śladami Tony’ego Halika.

Polityka 11.2019 (3202) z dnia 12.03.2019; Ludzie i style; s. 64
Oryginalny tytuł tekstu: "Surfer nie czuje zimna"

Czytaj także

Ludzie i style

Jak amerykańskie flippery z Francji do Polski trafiły

Flippery, czyli zręcznościowe, elektromechaniczne maszyny do grania, były kiedyś obowiązkowym elementem wyposażenia w barach, hotelach i... nocnych klubach. O ich losach opowiada Marek Jasicki, który importował je z Francji do Polski.

Łukasz Dziatkiewicz
15.09.2019