Ludzie i style

Kalifornikacja

San Francisco – miasto, gdzie wykuwa się przyszłość

Dolina Krzemowa przyciąga największe koncerny technologiczne. Siedziba firmy Oracle. Dolina Krzemowa przyciąga największe koncerny technologiczne. Siedziba firmy Oracle. Gerald French / Getty Images
Jeśli chcecie wiedzieć, jak świat będzie wyglądał za ćwierć wieku – zobaczcie San Francisco.
Most Złotych Wrót (Golden Gate Bridge).RFR/Getty Images Most Złotych Wrót (Golden Gate Bridge).

Tak z grubsza, wszystko co modne, co nas dziś kręci – Twitter, Facebook, Google, Apple, Dropbox, nawet Airbnb i Uber – narodziło się tutaj. Jak wyjaśnić to nagromadzenie innowacji? Cameron Munter, dyplomata i wykładowca, prawdziwy Kalifornijczyk, przypomina piosenkę „Go to West – jedź na Zachód, młody człowieku, i rośnij wraz z krajem”. Istnieje w Ameryce takie wyobrażenie Zachodu z bagażem historii, mitu i kultury, który tu osiąga swój szczytowy punkt – mówi.

Polityka 13.2019 (3204) z dnia 26.03.2019; Na własne oczy; s. 92
Oryginalny tytuł tekstu: "Kalifornikacja"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021