Ludzie i style

Od niewolnika do przewodnika

Rozmowa z Raphaelem Honigsteinem, autorem biografii Jϋrgena Kloppa

Jürgen Klopp z drużyną Liverpool F.C. po wygranym meczu z FC Barcelona, 7 maja 2019 r. Jürgen Klopp z drużyną Liverpool F.C. po wygranym meczu z FC Barcelona, 7 maja 2019 r. Magi Haroun/REX / EAST NEWS
Jest mistrzem dowartościowywania ludzi, chce się dla niego pracować – mówi Raphael Honigstein, autor biografii Jürgena Kloppa, trenera, który Liverpool wprowadził ponownie do finału Ligi Mistrzów.
Jürgen KloppJohn Powell/Liverpool FC/Getty Images Jürgen Klopp

MARCIN PIĄTEK: – Dlaczego wszyscy kochają Jürgena Kloppa?
RAPHAEL HONIGSTEIN: – Bo jego drużyny grają piłkę, która się podoba. Ofensywną, kombinacyjną, do utraty tchu. No i jest wyrazisty. Inteligentny, błyskotliwy, zabawny, emocjonalny. Typ faceta, z którym chciałoby się pójść na piwo i pogadać nie tylko o piłce. Gdy zbierałem materiały do książki, trudno było mi spotkać człowieka, który miał z Kloppem do czynienia i go nie polubił. Albo przynajmniej nie był pod jego wrażeniem.

Polityka 22.2019 (3212) z dnia 28.05.2019; Ludzie i style; s. 74
Oryginalny tytuł tekstu: "Od niewolnika do przewodnika"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Arabowie szukają mistrzów

Siła nauki arabskiej w okresie klasycznym to otwartość na zmiany, ale też zwykła ciekawość świata.

Mateusz Wilk
06.05.2014