Ludzie i style

Tam, gdzie rośnie piłka

Mistrzostwa U20: tu należy wypatrywać przyszłych futbolowych gwiazd

Młoda reprezentacja Nigerii w drodze na mecz z Ukrainą. Młoda reprezentacja Nigerii w drodze na mecz z Ukrainą. Boris Streubel/FIFA / Getty Images
Mistrzostwa świata U-20 to świetna okazja, żeby się przyjrzeć, kto mógłby Europie odebrać dominującą pozycję w piłce nożnej.
Argentyna jest jednym z największych eksporterów piłkarzy na świecie.PantherMedia Argentyna jest jednym z największych eksporterów piłkarzy na świecie.

Na bocznym boisku GKS Katowice właśnie trenują Amerykanie. Trener reprezentacji Tab Ramos sprawia wrażenie człowieka, z którego jeszcze nie wyparowała wściekłość po nielogicznej porażce grupowej z Ukrainą (mimo przytłaczającej przewagi w niemal każdym elemencie gry jego chłopcy przegrali 1:2). Denerwuje się, słysząc sugestie, że Amerykanie są dziś mniejszym niż kiedyś zagrożeniem w wyścigu o podważenie dominacji Europy. W końcu nie awansowali na ubiegłoroczny mundial w Rosji. – Co z tego, a Polska ile razy grała w finałach?

Polityka 23.2019 (3213) z dnia 04.06.2019; Ludzie i style; s. 76
Oryginalny tytuł tekstu: "Tam, gdzie rośnie piłka"

Czytaj także

Ja My Oni

Uroda przynosi w życiu profity. Ale nie jest źródłem szczęścia

Już trzymiesięczne niemowlęta przyglądają się ładnym twarzom istotnie dłużej niż nieładnym. I niezależnie od wieku, płci i rasy pochylającej się nad nimi osoby.

Grzegorz Gustaw
26.11.2019